Kraliyeti sarsacak olay röportaj: Kendimi kirlenmiş hissettim

İngiltere'de Kraliçe II. Elizabeth'in küçük oğlu Prens Andrew'un cinsel taciz iddiaları uzun zamandır tartışılıyordu. Prens Andrew bu sorulara BBC'ye verdiği bir röportajda yanıt vermiş ancak röportaj 'tarihin en büyük PR fiyaskosu' olarak adlandırılmıştı. Bu gelişmeler sonrası kraliyet görevlerinden çekilen Prens Andrew'au tacizle suçlayan Virginia Giuffre, BBC Panorama'ya konuştu.Aralarında reşit olmayan çocukların da bulunduğu çok sayıda kişiye cinsel tacizde bulunan ve insan ticareti ile suçlanan ABD’li milyarder Jeffrey Eipstein geçtiğimiz aylarda hücresinde intihar etmişti.
Pedofil milyarder Epstein ile 2010 yılına kadar yakın arkadaş olan ve Prens Andrew, o dönem 17 yaşındaki Virginia Giuffre'i cinsel ilişkiye zorlamakla suçlanmış ancak iddialar reddedilmişti.
Epstein'ın davasında mağdurlardan biri olan Virginia Giuffre dava süresinde Prens Andrew'a suçlamalarına devam etmiş ve 2001 yılında bir gece kulübünde eğlendikten sonra beraber bir eve gidip cinsel ilişkiye zorlandığını açıklamıştı. İddiaların daha da gündeme gelmesi üzerine Prens Andrew BBC'den Emily Maitlis'e konuşmuştu.
İddiaları soran Maitlis'e Prens Andrew, bahsedilen tarihte kızı Prenses Beatrice'i bir pizza partisine götürdüğünü, eşi şehir dışında olduğundan kızını yalnız bırakamadığını bu nedenle de iddiaların da gerçek olamayacağını söylemişti. Ancak yanıtlarıyla kimseyi tatmin edememiş ve sonrasında kraliyetteki tüm görevlerinden çekildiğini açıklamıştı.
Bu gelişmeler sonrası yanıt sırası Prens Andrew'u cinsel taciz ile suçlayan o dönem 17 yaşındaki Virginia Giuffre'e geldi. BBC Panaroma'ya konuşan genç kadın röportajda gözyaşlarını tutamadı.
"Ne olduğunu o da biliyor, ben de. Ancak yalnızca birimiz doğruyu söylüyor" diyen Virginia, Prens Andrew'un ilişki sonrası kendisine teşekkür edip yanından ayrıldıktan sonra kendini utanmış ve kirlenmiş hissettiğini söyledi.
Pedofil milyarder Jeffrey Epstein'in o dönemde kız arkadaşı olan Ghislaine Maxwell'in sonrasında yanına gelip sırtını okşadığını "Çok iyi iş çıkardın ve onu çok mutlu ettin" dediğini de belirtti.
Giuffre "Sonuç olarak lavaboya zincirlenmiş değildim. Ama çocuktum ve benim zincirlerim bu güçlü insanlardı. Ben bu kadar nüfuzlu insanlarla nasıl baş edebilirdim ki? O insanlar bunların olmasına göz yumuyordu ve dahası katılıyorlardı da..."diyerek gözyaşlarına boğuldu.
BBC Panorama programının yaptığı soruşturma kapsamında, Prens Andrew'un Ghislaine Maxwell'a attığı bir mail de ortaya çıktı.
Mailde Prens Andrew'un Maxwell'a "Ne zaman konuşabileceğimizi haber ver. Sana Virginia hakkında sormam gerekenler var" diye yazmış.
Olay röportaj sonrası İngiliz Kraliyet Ailesi üyelerinden yeni bir açıklama ise yapılmadı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS