Türkiye'nin sosyal medya ödüllerinde geri sayım başladı

Video: Türkiye'nin sosyal medya ödüllerinde geri sayım başladı

BoomSonar ve Marketing Türkiye iş birliği ile bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı sosyal medya ödüllerinde başvuru döneminin sonuna yaklaşıldı. CNN TÜRK canlı yayınında Başak Şengül'ün konuğu olan Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, Doğan TV Holding'in de tüm markalarıyla desteklediği organizasyonda başvuruların 12 Mart Pazartesi günü saat 23:59'da sona ereceğini, ödül töreninin ise 26 Nisan'da yapılacağını söyledi.

Jüride saygın isimler


Kazanan projeleri belirleyecek olan Social Media Awards Turkey 2018 jürisi, sektörün önde gelen isimlerinden oluşuyor. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu başkanlığında toplanacak jüride sosyal medya ve dijital ajanslardan reklamverenlere, derneklerden sosyal medya ağlarının temsilcilerine, sosyal medya fikir önderlerinden akademisyenlere, medya satın almadan PR ajanslarına kadar pek çok sektör paydaşının seçkin temsilcileri yer alıyor.


Sosyal medya ödülleri sahiplerini buldu


Veriye dayalı ilk yarışma


Marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayalı olarak ölçen ilk ve tek yarışma olan Social Media Awards Turkey'de Veri Ödülleri Analitiği, Jüri Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç ana bölüm bulunuyor. 


SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri, 50'ye yakın sektörden 25 binden fazla marka hesabının sosyal medya performanslarını tamamen veriye dayanan metotlarla ölçümleyen SocialBrands algoritması ile belirleniyor. Tüm markaların bir yıllık sosyal medya hesaplarını BoomSocial verilerine ve 30'dan fazla kritere göre istatistiksel olarak ölçümleyen SocialBrands algoritması, tüm sektörlerde lider markaları ödüllendirecek.


Ödüller 35 farklı kategoride


Sosyal medyanın ve dijital dünyanın en iyilerinin belirleneceği yarışmada Jüri Ödülleri, 1 Nisan 2017 - 12 Mart 2018 tarihleri arasında yayınlanmış projeler için Topluluk Yönetimi, Fikir Önderi Kampanyası, Dijital PR, Viral video, Mobil Uygulama, Kurumsal Blog gibi 35 farklı kategoride değerlendirme yapılacak.


Markaların veriye dayalı sosyal medya performansını ve stratejik başarılarını ölçen Grand Prix ise, bu yılın en başarılı markasını hem jüri üyelerinin görüşlerine, hem de sosyal medya istatistiklerine göre belirleyecek.


İletişim ortağı Doğan TV


Social Media Awards Turkey'de iletişim ortağı Doğan TV oldu. Türkiye'nin lider eğlence kanalı Kanal D, önde gelen haber kanalı CNN TÜRK ve ikinci büyük dijital platformu D-SMART gibi birçok markayı çatısında barındıran Doğan TV, Türkiye'nin önde gelen yayın kuruluşu.


Deloitte iş birliği değer katacak


Deloitte Türkiye, sosyal medya sektörünün liderlerinin bir araya geldiği Türkiye'nin en büyük Sosyal medya ödülleri değerlendirme sürecine uzmanlığıyla dâhil oldu. BoomSonar ve Marketing Türkiye tarafından gerçekleştirilen Social Media Awards Turkey, Deloitte Türkiye'nin iş birliğiyle şeffaf ve verilere dayanan yapısını daha da güçlendiriyor.


Son başvuru 12 Mart


1 Nisan 2017-12 Mart 2018 tarihleri arasında sosyal medya ve dijital ortamlarda yayınlanmış projelerin başvurabildiği Social Media Awards Turkey 2018'de başvurular, 12 Mart akşamı sona erecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS