15 tatil (yarıyıl tatili) ne zaman? MEB sömestr tatili takvimini açıkladı.

15 tatil (yarıyıl tatili) ne zaman? MEB sömestr tatili takvimini açıkladı.

MEB'in resmi takvim içerisinde yer alan 15 tatil (yarıyıl tatili) ne zaman sorusunun cevabı açıklandı. Sömestr tatili olarak bilinen ve öğrenciler tarafından heyecanla beklenirken, Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 eğitim takvimini önceden paylaşmıştı. Bu sene öğrenciler hafta içi kaç gün okula gitmeyecek? Resmi tatil takvimi haber içeriğimizde yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, 'Okullar ne zaman tatil' sorusunun cevabını "takvim" üzerinden açıkladı. 18 Eylül'de başlayan eğitim-öğretim dönemi ilk dönem ne zaman sona eriyor?  2017-2018 Eğitim Öğretim takvimi MEB tarafından önceden yayımlanmıştı. Gerek öğrencilerin gerek velilerin merak ettiği sorular bakanlık tarafından açıklandı. İşte bakanlık tarafından yapılan resmi açıklama..


YARIYIL (15 TATİL) TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?


Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı resmi açıklamaya göre; Okullar ilk dönem 18 Eylül 2017 Pazartesi günü açıldı. 19 Ocak 2018 Cuma günü eğitim-öğretim döneminin ilk dönemi sona eriyor. 19 Ocak’ta öğrenciler tatile giriyor, 5 Şubat 2018 Pazartesi günü ikinci dönem başlıyor. 2018 okullar ne zaman kapanıyor, sorusuna MEB “8 Haziran 2018” tarihini verdi.


E-OKUL VBS VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ


2018 YILINDA RESMİ TATİLLER İÇERİSİNDE HAFTA İÇİNE DENK GELENLER HANGİLERİ?


2018 yılında hafta içine denk gelen resmi tatil günleri: 23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı… Pazartesi gününe denk geliyor. 1 Mayıs 2018 Emek ve Dayanışma Günü ise Salı gününe denk geliyor. 14 Haziran Ramazan Bayramı’nın birinci günü Cuma gününe denk geliyor. Öğrencilerin eğitim-öğretim dönemi ise 8 Haziran’da sona eriyor. Öğrenciler “kış tatili” haricinde sadece hafta içi 2 gün okula gitmeyecek.


TATİL SÜRESİNDE ÖĞRENCİLER NE YAPMALI?


Öğrenci Yaşam Koçu Melike Saylan, gerek öğrenciler için gerek veliler için önemli açıklamalarda bulundu. Okulda eğitimi iyi geçmeyen öğrenciler için "hasas konu" üzerinden bilgiler veren Saylan, başarsızlık durumun sadece öğrenciye mâl olmaması gerektiğini açıkladı. Öğrencinin başarısız olma durumunda 3 etken içerisinde genel bir eleştiri yapılması gerektiğini söyleyen Saylan, 3 etkeni "öğrenci, okul, aile" olarak sıraladı. Saylan, öğrencilerin başarısız olma konusunda velilerin hassasla yaklaşmaları gerektiğini açıkladı. Sorunun kaynağını nedir? Sınavlardaki başarı düzeyinin düşme sebepleri nelerdir, anne-baba-öğretmen ilişkisi zayıf mı sorularının sorulması ve öğrenciye negatif duygu yaşatmadan sorunun çözülmesi gerektiğini açıkladı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS