'Kim Kimi Kimle' tiyatro sahnesinde

'Kim Kimi Kimle' tiyatro sahnesinde

İstanbul Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi, 'Kim Kimi Kimle' adlı yeni bir oyunu tiyatroseverle buluşturuyor.

İngiliz oyun yazarı Alan Ayckbourn'ün yazdığı oyun, 'Figaro'nun Düğünü', 'Machbeth', 'Derya Gülü', 'Sekiz Kadın' gibi birçok önemli oyuna imzasını atan Nedret Deniz tarafından yönetiliyor.
 
Oyun, yaşamları birbirinden farklı üç çiftin aldatılmalar üzerine yaşadıkları karmaşık durumu sahneye taşıyor.
 
Geçtiğimiz yıl, İstanbul Tiyatro Festivali'nde sahnelen 'Nora: Bir Bebek Evi' adlı oyunda da bir benzerine rastladığımız sahnenin önüne yerleştirilen akvaryum, aynı evi ve aynı hayatı paylaşmalarına rağmen birbirlerinden kopuk insan ilişkilerinin canlandırıldığı oyunun genel bir çerçevesini çiziyor.
 
Balık hafızasında yaşanan ilişkiler sonucu ortaya çıkan komik olaylar içinden çıkılmaz olaylar zincirine dönüşüyor.
 
Yanlış anlamalar sonucu doğan karmaşıklık

Farklı zamanların aynı an ve mekanlarda temsil edilmesiyle oyun, izleyicisini yanlış anlamalar sonucu doğan karmaşıklığın içine çekiyor.
 
Evliliklerinde sadakat üzerine çeşitli sorunları olan iki çiftin yaşantısına, olan bitenden habersizce dahil edilen ve Hikmet Körmükçü ile Bora Seçkin tarafından canlandırılan William ve Mary çifti ise günümüzde az rastlanır evliliklerin bir örneğini izleyiciyle paylaşıyor.

Perihan Savaş, Viyona karakterinde

'Yedi Kocalı Hürmüz' ve 'Sekiz Kadın'dan sonra 'Kim Kimi Kimle' ile yeniden tiyatro izleyicisiyle buluşan Perihan Savaş, oyunda kocasını aldatan Viyona karakteri ile karşımıza çıkıyor.
 
Oyunda Nejat Birecik, Senan Kara, Yiğit Sertdemir, Hikmet Körmükçü ve Bora Seçkin de rol alıyor.
 
Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği oyun 16-20 mart tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul, 6-10 nisan tarihleri arasında Üsküdar Müsahipzade Celal, 13-17 nisan ile 4-8 mayıs tarihler arasında da Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde sahnelenecek.
 
İstanbul Şehir Tiyatroları resmi web sitesi

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS