Bakırköy'de ses bombalı saldırı

Bakırköy'de ses bombalı saldırı

Bakırköy'de ses bombalı saldırı

İstanbul Bakırköy'de Ebuziya Caddesi'nin girişindeki bir bankın altına yerleştirilen ses bombası, saat 15.30 sıralarında büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın ardından çevredeki hastanelere 14 yaralı kaldırıldı.

Olay yerine giden ambulanslarca Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Özel Acıbadem Hastanesi'ne 14 yaralı ulaştırıldı.
 
Yaralılardan Soner Pehlivan, Duygu Pehlivan, Mukaddes Geçir, Aylin Şen, Can Bayram ve Umut Özgür, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Olay yerine yakın olan Özel Acıbadem Hastanesinde de Sebile Kırceli, Levent Demir, Mehmet Emin Altınsoy, Mesut Ünlü, SelvinYılmaz, Dilek Meriç, Neriman Dumandemir, Şenol Akbulut ve ablası Çiğdem Akbulut tedavi altına alındı.

Omzuna cam ve metal parça saplanan Çiğdem Akbulut'un ameliyata alındığı, diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
 
Yaralılardan Şenol Akbulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın ardından duyma zorluğu çektiği için hastaneye geldiğini belirterek, "Patlama, caddenin en işlek zamanında meydana geldi. Tahmini olarak saat 15.30 sıralarıydı. Bir anda patlama oldu, herkes sağa sola kaçtı" diye konuştu.

Patlama nedeniyle çevredeki çok sayıda iş yerinin camlarının kırıldığı görüldü.

Çevrede gerekli önlemleri alarak inceleme yapan polis, patlamaya ses bombasının neden olduğunu belirledi. Olayla ilgili başlatılan çalışmalar sürüyor.