Şahin: "Açıklamalarım saptırıldı"

Şahin: "Açıklamalarım saptırıldı"

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "irtibat kesilen askerlerin Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı kişisel değerlendirmenin bazı çevrelerce maksadından saptırıldığı"nı savundu.

Bakan Şahin, konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı.
 
Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerimize mensup 8 askerimizle ilgili 5 Kasım 2007 günü basın mensuplarımızın soruları üzerine yaptığım kişisel değerlendirme bazı çevrelerce maksadından saptırılarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yıllardır başarıyla sürdürdüğü terörle mücadelesine zarar vereceği şeklinde yorumlanmıştır" denildi.
 
Şahin'in açıklamasında, "Türk Silahlı Kuvvetleri milletimizin gözbebeği, hepimizin iftihar kaynağıdır. Devletimiz, Meclisimiz, hükümetimiz, başta Genelkurmayımız olmak üzere güvenlik güçlerimiz ve tüm milletimizle birlikte bölücü terör belasından kurtulmadaki kararlılığımıza hiçkimse gölge düşüremez" ifadesine yer verildi.
 
Açıklamada ayrıca, "Milletçe hepimizin temel amaçlarından biri de ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumaktır ve bu mücadelede güvenlik güçlerimizin arkasında her türlü imkanımızla yer almaktır. Tarih boyu olduğu gibi silahlı kuvvetlerimizin ve güvenlik güçlerimizin büyük bir fedakarlıkla yürüttüğü terörle mücadelede sonuca ulaşılacağına yürekten inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum" denildi.
 
"FAZLA SEVİNÇ DUYMADIM"
 
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, dün yaptığı açıklamada, ''Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hiçbir mensubu bu duruma düşmemeliydi. Kurtulmuş olmalarından fazla sevinç duymadım'' dedi.
 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Şahin, "TSK mensuplarının herhangi birinin veya bir bölümünün bölücü terör örgütünün eline geçmiş olmasından büyük üzüntü duyduğumu T.C. vatandaşı olarak belirtmeliyim. TSK'nın hiçbir mensubu böyle bir duruma düşmemeliydi. Dolayısıyla kendilerinin kurtulmuş olmasından fazla bir sevinç duyamadığımı ifade etmek istiyorum" ifadesini kullandı.
 
Şahin, süreçle ilgili değerlendirmeyi Milli Savunma Bakanlığı başta olmak üzere Genelkurmay Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağını belirterek, kendisinin kabinenin bir üyesi ve Adalet Bakanı olarak bunun ötesinde başka bir şey söylemeyeceğini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS