DP'de aday enflasyonu yaşanıyor

DP'de aday enflasyonu yaşanıyor

22 Kasım seçimlerinden sonra siyasetten çekilme kararı alan Mehmet Ağar'a Demokrat Parti'liler yeniden aday göstermeye hazırlanırken, genel başkanlık için CHP'li İlhan Kesici'ye de teklif götürüldü.

Demokrat Parti'nin 17-18 Kasım'da yapılacak Olağanüstü Büyük Kongresi için genel başkanlık yarışı hız kazanırken, partide tam anlamıyla bir aday enflasyonu yaşanıyor.
 
Demokrat Parti teşkilatı Mehmet Ağar'ı yeniden aday göstereceğini açıklarken, CHP'li İlhan Kesici'ye de  teklif götürüldüğü öğrenildi.
 
Şu ana kadar Nevval Sevindi, Kani Aydoğdu, Serhan Yücel genel başkanlığa aday olduklarını açıkladı.
 
Partinin Ege illeri delegelerinin ise Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Aytun Çıray'a teklif götürdüğü belirtildi.
 
Mehmet Ağar aday gösteriliyor
 
Parti teşkilatı ise seçim sonuçlarının ardından istifa eden Mehmet Ağar'ı aday göstermeye hazırlanıyor.
 
Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, tabanın büyük çoğunluğunun Mehmet Ağar'ı yeniden ve yeni kadrosuyla işbaşında görmek istediği belirtilerek, "Bugüne kadar 51 ilimizden 679 büyük kongre delegesinin Mehmet Ağar'ı aday gösterme talepleri imza karşılığında genel merkezimize ulaşmıştır" denildi.
 
Yapılan açıklamada, 22 Temmuz seçimlerinden sonra "her siyasetçinin cesaret edemeyeceği bir tavrı ortaya koyarak geri çekilme kararı alan "genel başkan Mehmet Ağar'ın Genel İdare Kurulu'nun olağanüstü kongre kararı almaması ve 74 il başkanının kongreye kadar görevine devam etmesi çağrısı üzerine "kongre hitamına kadar görevine devam kararı aldığı" hatırlatıldı.
 
Açıklamada, Ağar'ın, "yeniden adaylığının söz konusu olmadığını" herfırsatta dile getirdiği, teşkilatın ve delegelerin ise Ağar'ın bırakması halinde DP'yi, "3 Kasım seçimlerinde baraj altında kalan ardından üç genel başkan değiştiren ve bir dönem sonra seçime dahi giremeyen birsiyasi partinin akıbetinin beklediğine" ifadesine yer verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS