IPTV alıcısıyla internet TV'ye taşınıyor

IPTV alıcısıyla internet TV'ye taşınıyor

Kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies, Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle, mevcut televizyonların internet üstünden yayınları almasını sağlayan ve isteğe bağlı program izlemeyi mümkün kılan IPTV alıcısı üretti.

AirTies'ten yapılan açıklamaya göre şirket, tamamen yerli kaynaklarla ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle üretilen M-140 adı verilen kutusuyla önce Rusya, ardından Avrupa ve ABD pazarına girecek.

Özellikle internet servis sağlayıcıları ve içerik üretenler tarafından beklenen IPTV'nin, Türkiye'de de içerik ve dağıtım açısından 2008 yılının son çeyreğinde hayata geçirilmesi planlanıyor.

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, teknolojik alt yapı hazır olduğu anda AirTies'ın M-140 ile IPTV'ye geçişi sağlayacağını bildirdi.

M-140'ların fiberoptik kabloyla internet bağlantısı olan yerlerde en verimli şekilde kullanılabileceğini belirten Çelebi, normal bakır tellerle sağlanan hızlı ADSL bağlantısında da sorunsuz bir şekilde internet üzerinden TV yayınlarının izlenebildiğini, IPTV'nin görüntü kalitesinin geleneksel televizyonlardan çok daha iyi olacağını ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS