Son Dakika

CHP: "Hakaret ederek haklılık kanıtlanmaz"

A A

05.03.2008 - 11:51 Son Güncelleme:

CHP, Genelkurmay açıklamasının ardından, "Türk Silahlı Kuvvetleri'ni tartışmaların dışında tutmak sadece siyasilerin görevi değildir. Hakaret ederek haklılığınızı kanıtlayamazsınız" değerlendirmesinde bulundu.

CHP: "Hakaret ederek haklılık kanıtlanmaz"

CHP Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "demokratik bir tartışma yapıldığı, muhatabın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu" belirtildi ve "Kimse araya girmek için özel bir gayret sergilemesin" denildi.
 
Açıklamada, "Biz demokratik bir tartışma içindeyiz. Muhatabımız Başbakan'dır. Kimse araya girmek için özel bir gayret sergilemesin. Türk Silahlı Kuvvetleri'ni tartışmaların dışında tutmak sadece siyasilerin görevi değildir. Hakaret ederek haklılığınızı kanıtlayamazsınız. Tam tersine hakaret, haksızlığın karinesidir" denildi.
 
Açıklama, "Cumhuriyet Halk Partisi 'Manzara-i Umumiye'yi tarih penceresinden ibretle seyretmektedir" ifadesiyle son buldu.
 
Bugün CNN TÜRK'e konuşan MHP ve CHP'li yetkililer de, Genelkurmay'ın ''Türk Silahlı Kuvvetleri'ne haksız ve seviyesiz saldırılar yapılıyor'' açıklamasını üzerlerine almadıklarını bildirdi.
 
Genelkurmay'dan sert açıklama
 
Genelkurmay Başkanlığı, 4 Mart akşamı internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne haksız ve seviyesiz saldırılar yapıldığını bildirdi.
 
Açıklamada, "Basın dışından Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alan söylemlerin, ülke adına terörle mücadele eden ve şehitler veren bir kuruma haksız ve seviyesiz saldırılar olarak değerlendirildiği" kaydedildi.
 
Açıklamada ayrıca, "Siyasi kişi ve kurumlarla hiçbir zaman polemiğe girmek istemeyen Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 yıldan bu yana devam eden terörle mücadele sürecinde, ilk defa bu tür anlamsız saldırılara hedef yapılmak istenmektedir. Bu saldırılar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadele azmine, hainlerden daha fazla zarar vermektedir" denildi.