Dengir Mir Mehmet Fırat'tan sert açıklama

Dengir Mir Mehmet Fırat'tan sert açıklama

CHP'nin tele-kulak iddialarıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat da bir açıklama yaparak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a sert sözlerle yüklendi.

Fırat, "Sayın Baykal'ın bu açıklamasını ciddiyetle takip edeceğiz, peşini bırakmayacağız. Ve bunu yargıya taşıyacağız. Yargı önünde Baykal ile hesaplaşacağız. Eğer orada bu söylediklerini ispat edemezse yargı kararı ile müfteri yaftasını CHP'nin boynuna, bir daha çıkarılmamak üzere asmak, bizim bu halka yapacağımız en büyük iyiliklerden biri olacak" diye konuştu.
 
Basın toplantısı yapan Dengir Mir Mehmet Fırat, yasal olmayan dinlemelerin YouTube gibi sitelerde sürekli görüldüğünü söyledi.
 
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yapmış olduğu açıklamaların tarihine dikkat çeken Fırat, Başbakan Erdoğan'ın GAP planını açıkladığı gün böyle bir iddianın ortaya atılmasının ilginç olduğunu belirtti.
 
"Dinleme iddiasının zamanlaması manidardır" diyen Fırat, "İftira kokan suçlamalar yapılıyor" dedi.
 
Baykal'ın dinleme ile ilgili açıklamalarının yer ve zamanı kesin olarak vermesi konusuna değinen Mehmet Fırat, Baykal'ın ayrıca dinlemeyi güvenlik güçlerinin yapmış olduğunu açıkladığını hatırlattı. 
 
"Baykal'ın sözleri bunun ortam dinlemesi olduğunu ortaya koyuyor" diyen Fırat, "Bu kadar kesin konuşmasına rağmen Baykal neden savcılığa başvurmadı. Şimdiye kadar herhangi bir suç duyurusunda bulunmadı. Deliller sunulmadı. Eğer bu belgeler var ise bunların kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Açıklanmaz ise Deniz Baykal ve CHP müfteri (iftiracı) ilan edilir" dedi.
 
"Bu açıklamalar GAP hamlesini gölgelemek için yapılmıştır" iddiasında bulunan Fırat, bir başka iddia daha ortaya atarak, "Acaba, vali ile genel sekreter arasındaki görüşmeyi örtbas etmek için mi böyle bir iddia ortaya atıldı" sorusunu yöneltti.
 
"Böylesine çirkin bir konuşmanın kapatılması için mi böyle bir karşı atak yapılıyor" diyen Fırat, toplumu provoke ederek, korku yaratarak devlet organları ile halk arasındaki güven duygusunu sarsarak ortamın bulanıklaştırılması ve bunun oya tahvil edilmesi gibi bir sonuç amaçlandığının gözlerden uzak tutulmaması gerekir" dedi.
 
Ergin: "GAP ikinci plana mı itiliyor?"
 
Anadolu Ajansı'na açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin ise, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlendiği iddialarının üzerine titizlikle ve ciddiyetle gidilmesine karşılık CHP'liler tarafından peşpeşe açıklamalar yapıldığına dikkati çekerek, "Sayın Başbakan'ın dün Diyarbakır'da yapmış olduğu açıklamalarla Türkiye'nin gündemine oturan GAP Eylem Planı ve buna bağlı açılımlar, CHP'lilerin yoğun çıkışlarıyla ikinci plana itilmeye mi çalışılmaktadır?" dedi.
 
Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'nın, Ankara Valiliği marifetiyle hem idari hem adli süreci harekete geçirdiğini ifade eden Ergin, "İddialar doğru ise bunun tasvip edilmesi mümkün değil. Ne hükümette nede partimizde böyle bir olayı kimse savunmaz, savunmamıştır da..." diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS