Kendi yaptığı robotu kullanarak intihar etti

Kendi yaptığı robotu kullanarak intihar etti

Kendi yaptığı robotu kullanarak intihar etti

Avustralya Bureigh Heads'te yaşayan 81 yaşındaki Francis Tovey, planlarını internetten indirip kurduğu ve vurmak için programladığı robotunu kullanarak intihar etti.

Gold Coast Bulletin gazetesindeki habere göre, Tovey'nin cesedi evinin garajını sokağa bağlayan yol üzerinde bulundu. Gazeteye göre İngiltere doğumlu olan Tovey, mutsuz ve yalnız bir hayat yaşıyordu.

Tovey'nin bıraktığı intihar mektubunda nasıl intihar ettiğini yazdığı bildirildi. Mektupta yarı otomatik bir tabancaya dört kurşun koyduğunu anlatan Tovey, silahı ve elektrikli testeresinden çıkardığı parçaları internetten indirdiği planlara bakarak kurduğu robota monte ettiğini ve tek tetiklemeyle birden fazla ateş edecek şekilde ayarladığını yazdı.

Geçtiğimiz salı sabahı robotu garaj yolu üzerinde kurup çalıştırdığını notuna ekleyen Tovey, kendini öldürmek için neden böyle gittiği konusuna açıklık getirmezken cesedinin hemen bulunabilmesi için sistemi evin dışına kurduğunu yazdı.

O bölgede çalışan marangoz Daniel Skewes, silah sesleri duyunca bay Tovey'nin evine koştuğunu anlattı. Gazeteye olayı anlatan Skewes, "Üç el silah sesi duydum ve hemen oraya koştum. Bay Tovey'i garaj yolu üzerinde uzanmış ve başından vurulmuş vaziyette gördüm" diye konuştu.

İsmini vermek istemeyen bir komşusu ise Tovey'nin ideal bir komşu olduğunu ve onu özleyeceğini, arada bir birlikte çay içtiklerini söyledi.