bilim-teknoloji

"BAFTA 2008'in En İyi Oyunları" için geri sayım

  1. Bilim-Teknoloji
  2. Teknoloji

"BAFTA 2008'in En İyi Oyunları" için geri sayım

"BAFTA 2008'in En İyi Oyunları" için geri sayım

Görsel sanatlar dünyasının saygın kurumlarından BAFTA, 2008'in en iyi oyunlarını önümüzdeki hafta açıklayacak.

Verdiği ödüller, Oscar'la eş tutulan saygın İngiliz kurumu "British Academy of Film and Television Arts" (Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi - BAFTA), 2008'de gerçekleştiremediği "British Academy Video Games Awards" bilgisayar oyunu ödüllerini bu yıl 11 Mart'ta verecek.

BAFTA ödüllerini diğer bilgisayar oyunu ödüllerinden ayıran özellik, sadece oyun türlerinin (aksiyon, bulmaca, yarış, dövüş vb.) en çok satanlarına ödül vermeyip, "En iyi hikaye ve karakter", "En iyi müzik kullanımı", "Teknik başarı" gibi alanlarda da değerlendirme yapması.

Bu da, bilgisayar oyunlarının artık "zaman öldürücü" olarak görülmekten çıkıp, sinema gibi görsel bir sanat kolu olarak algılanmaya başlamasında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Ödüllerin en prestijlisi olan "En İyi Oyun" ödülü için 6 aday var. Bunlar Fallout 3, Call of Duty 4: Modern Warfare, Fable II, Grand Theft Auto IV, Rock Band ve Super Mario Galaxy.

Hangi oyunların BAFTA bilgisayar oyunu ödüllerinde hangi dallarda aday olduğunu British Academy Video Games Awards resmi web sitesinden görebilir ve site ziyaretçilerinin oylarıyla belirlenecek "Yılın Oyunu" için oy kullanabilirsiniz.

Kaynak: Yahoyt.com

60 saniyede günün özeti

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS