Son Dakika

ODTÜ Robot Günleri'ne katılım için son günler

A A

28.02.2009 - 14:14 Son Güncelleme:

ODTÜ Robot Günleri'nin en yeni robot teknolojilerinin yer aldığı, basit bir robotun nasıl yapıldığının görüldüğü ve öğrenildiği atölye çalışmalarına katılmak veya yarışmalarda yer alabilmek için son başvuru tarihinin 4 Mart olduğu bildirildi.

ODTÜ Robot Günleri'ne katılım için son günler

ODTÜ'den yapılan açıklamaya göre, ilki 2002 yılında gerçekleştirilen, Türkiye'nin ilk ve en köklü robot yarışmaları organizasyonu olan ODTÜ Robot Günleri'nin altıncısı, 7-8 Mart 2009 tarihleri arasında yapılacak.

İlgi duyanların izleyici olarak katılabileceği ODTÜ Robot Günleri'ne,www.odturobotgunleri.org.tr internet adresinden kayıt olunabiliyor.

Türkiye'nin ilk uluslararası robot yarışmalarına ev sahipliği yapan Uluslararası ODTÜ Robot Günleri, sekiz farklı kategoride düzenlenen robot yarışmaları, çeşitli seminerler, gösteriler ve atölye çalışmalarıyla, robotik teknolojisi ile akademik ya da profesyonel olarak ilgilenen bireyleri bir araya getirmeyi, amatörleri de bu teknolojiye yakınlaştırmayı amaçlıyor.

ODTÜ Robot Topluluğu tarafından ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Robot Günleri'nin hedefleri arasında yarışmalar, seminerler ve atölye çalışmaları sayesinde robotik teknolojisine ve bu teknolojiyle ilgili son yeniliklere Türkiye'de daha çok insanın ilgi göstermesini sağlamak yer alıyor.