Başına cam düşen Ece kameralar karşısındaydı

  1. Türkiye
Başına cam düşen Ece kameralar karşısındaydı
Başına cam düşen Ece kameralar karşısındaydı

Taksim İstiklal caddesinde başına bir sinemanın penceresinin düşmesi sonucu ağır şekilde yaralanan üniversite öğrencisi Ece Turhan ve ailesi kameralar karşısına geçti. Ece Turhan, "Taksim'e gideceğim, sinemanın önünden geçmeyeceğim" dedi.

Tedavi sürecinde geçirdiği 5 ağır ameliyatın ardından geçtiğimiz hafta taburcu olan Ece, kameralar karşısına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Üniversite öğrencisi Turhan, "Biraz zorlu bir süreçti ama başardım ve bugün karşınızdayım. Herkese çok teşekkür ederim" şeklinde cevapladı.

En çok okulunu özlediğini dile getiren Ece, gelecek sezonda okula tekrar başlayacağını kaydetti.

Doktorlarına teşekkürlerini sunan Ece Turhan, "Doktorlarıma çok teşekkür ederim. Bana çok iyi baktılar"dedi.

Olayı hatırlamadığını kaydeden Ece, "Uyandığımda babama sordum. Bana kafama cam düştüğünü söylediler" dedi.

En çok pazar kahvaltılarını özlediğini söyleyen Ece Turhan, gözlerinde devam eden rahatsızlıktan dolayı mesaj çekemediğini, gelen mesajları okuyamadığını ve laptop kullanamadığını, bu nedenle biraz da olsa üzgün olduğunu söyledi.

Yaklaşık 4 ay boyunca hastanede tedavi altında tutulan Ece, hastaneden çıktıktan sonra hiçbirşeyi yadırgamadığını ve İstanbul trafiğine gönderme yaparak İstanbul'da hala trafiğin devam ettiğini söyleyerek insanları gülümsetti.

Baba İhsan Turhan ise, "Kızımın başına gelen kaza alışılagelmiş bir kaza değil. Türkiye'nin en işlek, en hareketli caddesinde geleceğe umutla bakan bir genç kızın başına cam düşmesinin örnek teşkil edecek şekilde cezalandırılması gerekiyor" dedi.

Kızına aşık bir baba olduğunu söyleyen İhsan Turhan,"4 ay boyunca çok zor şeyler yaşadık. 5 ağır ameliyat geçirdi. İlk zamanlarda hiç umut yoktu ama doktorların ve Ece'nin azmi herşeyi değiştirdi"şeklinde konuştu.

Kızının tekrar doğarak aralarına katıldığını söyleyen anne Dilek Turhan ise kızının azmi ve doktorların çabasıyla bu günlere gelindiğini sözlerine ekledi.

Ceza davası açıldı

Bu arada Ece Turhan'ın babası, olayla ilgili ceza davası açtı.

İhsan Turhan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi kızının 40 günü yoğun bakımda olmak üzere 102 gün hastanede tedavi gördüğünü ve 5 ameliyat geçirdiğini anlattı.

Turhan, kızının tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden geçen hafta taburcu olarak eve geldiğini kaydetti.

Kızının tedavi sürecinde dualarını eksik etmeyen herkese ve kızına iyi bakan doktorlara teşekkür eden Turhan, bu olayda haklarını sonuna kadar arayacaklarını, karşı tarafla ilgili maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını söyledi.

Olayla ilgili hukuki süreç hakkında da bilgi veren Turhan, "Avukatımız ceza davasını açtı. Kızım bugün savcıya ifade verdi. Ailesi olarak kızımın arkasında duracağız. Bu bizim vatandaşlık görevimiz. Ece'nin yerinde siz de olabilirdiniz. İstiklal Caddesi'nden geçmeyen var mı? Adına ihmal mi, teknik bir hata mı dersiniz, ortada bir suç ve mağdur var. Gerekeni yapacağız. Sonuna kadar olayı takip edeceğiz. Bir suç varsa ceza da olmalı. Adalete güveniyoruz. Suçluların hem maddi hem de manevi şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Bu davanın herkese örnek olması lazım" dedi.

102 gün önce Taksim İstiklal Caddesi üzerinde arkadaşları ile gezen İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümü 1.sınıf öğrencisi Ece Turhan, Beyoğlu Fitaş Sinemasının penceresinin  düşmesi sonucu ağır şekilde yaralanarak Cerrrahpaşa Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Bölümü'nde tedavi altına alınmıştı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS