14 yaşındaki Ceylan neden öldü?

14 yaşındaki Ceylan neden öldü?

Diyarbakır'ın Ecemiş köyünde patlama sonucu hayatını kaybeden 14 yaşındaki Ceylan Önkol'un nasıl öldüğü araştırılıyor. Savcı ve doktorun güvenlikli olmadığı gerekçesiyle Ceylan'ın cesedini incelemeye gitmediği adli muayene tutanaklarına da yansıdı. Önkol ailesi "artın kimsenin canı yanmasın" diyor.

Diyarbakır'ın Ecemiş köyünde yaşayan 14 yaşındaki Ceylan Önkol, hergün yaptığı gibi hayvanları otlatmak üzere araziye çıktı.

Saat 11:30'da bir patlama duyuldu. Ses üzerine olay yerine gelen köylüler Ceylan'ın parçalanmış cesediyle karşılaştı.

Patalmaya neyin sebep olduğu hala belirsiz. Köylülerin iddiası olay kadar vahim. Onlara göre Ceylan, jandarmanın açtığı ateş sonucu öldü.

Olayın buraya kadar olan kısmı bile tüyleri diken diken etmeye yetiyor.

14 yaşında bir cocuk yaşıtları okuldayken çobanlık yapıyor. Çobanlık yaparken sebebinin ne olduğu belli olmayan bir patlama sonucu feci şekilde can veriyor. Ancak trajedi esas bundan sonra başlıyor.

Savcı ve otopsi yapacak doktor, terör nedeniyle bölgenin riskli olduğunu ve can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle olay yerine gitmedi.

Bu durum adli muayene tutanaklarına da geçti. Ceset paramparça halde 6 saat bekletildi. Yetkililerden hiç kimse cesedi almaya gelmedi.

Ceylan'ın cesedi daha sonra köylüler tarafından karakola götürülerek otopsi yapıldı.

Küçük kızı öldüren patlamanın sebebi neydi? Adli muayene tutanağında, Ceylan Önkol'un yüz bölgesi ve kollarında şarapnel parçası bulunmadığı, ancak göğüs bölgesinde ve vücudun değişik yerlerinde irili ufaklı şarapnel parçası görüldüğü yazıldı.

Ölümün patlayıcı madde sonucu ortaya çıkan balistik etkiyle iç organların parçalanması sonucu meydana geldiği tutanakta yazıldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS