Doğan: "Eşref Bitlis'i de JİTEM öldürdü"

  1. Türkiye
Doğan: "Eşref Bitlis'i de JİTEM öldürdü"
Doğan: "Eşref Bitlis'i de JİTEM öldürdü"

''JİTEM'i ben kurdum'' diyen Ergenekon sanığı emekli albay Arif Doğan yeni itirafları ile gündemde. Doğan'a ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydına göre, şüpheli bir uçak kazasında şehit olan eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'i de JİTEM ekibi öldürdü.

''JİTEM'i ben kurdum'' diyen Ergenekon sanığı emekli albay Arif Doğan'a ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı daha internete düştü. Yayınlanan ses kaydına göre, Ergenekon sanığı emekli albay Doğan, JİTEM'in başında iken 7 bin ruhsatsız silah dağıtarak bölgede terörist yetiştirdiğini iddia ediyor.

Doğan olduğu iddia edilen kişi ses kaydında, "JİTEM Gruplar Komutanı'yken 7 bin ruhsatsız silahı kendi adamlarıma bizzat ben dağıttım. Ben JİTEM Grupları Komutanıyım o zaman. Aynı zamanda jandarma istihbarat grupları komutanıyım Türkiye'nin. Ulan silahlı güç 10 bin kişi bende var. Bunların ne gücü var. Ben düşünüyorum kayıtsız 5 bin tane kaleşnikof dağıttım ben. 2 bin tane tabanca. Terörist yetiştirdim ben orda" diye konuşuyor.

Doğan ses kaydında, Ergenekon lobi belgesinde de yer aldığı gibi tüm organize suç işlerini ve çeteleri kontrol altında tuttuklarını itiraf ediyor. Ses kaydına göre, Doğan kurduğu 10 bin kişilik JİTEM'de kendisine bağlı özel ordu ile beyaz kadın ticareti ve haraç dahil tüm kirli işleri kontrolleri altında tuttuklarını anlatıyor.

Arif Doğan ses kaydında, şüpheli bir uçak kazasında şehit olan eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'i de JİTEM ekibinin öldürdüğünü de iddia ediyor.

Ergenekon sanığı Doğan, Bitlis'e suikasti JİTEM komutanlarından Cem Ersever'in düzenlediğini öne sürüyor ve "Ben destek vermezsem nahh öldürürlerdi" diyor.

Arif Doğan ses kaydında, "Alevilere yönelik sakallı kişilerin yaptığı saldırıları kendisinin yaptırdığını, saldıranların da irticacı maskeli kendi adamları olduğunu" da anlatıyor.

"Komutanın Şüpheli Ölümü" adlı kitaba imza atan ve o dönem 32. Gün'de Eşref Bitlis Paşa'nın ölümüyle ilgili araştırma dosyası hazırlayan Cüneyt Özdemir'e göre ise iddiaların bir kısmı akla yatkın değil.

Özdemir, "Cem Ersever kısmı akla yatkın değil. Grubun içinde olmadığını biliyoruz. Ersever'in daha sert bir tutumu  vardı. O dönem Cem Ersever istifa etmişti" dedi.

Cüneyt Özdemir, Eşref Bitlis'in ölümüyle ilgili ayrıntılara da dikkat çekti.

Özdemir, "Bir asker kameralara bana bir gece şüpheli adamlar gördüm demişti.  Davanın yönlendirildiğini düşünüyorum, yeniden açılması gereken bir soruşturma" diye konuştu.

Eşref Bitlis'in düşen uçağını incleyen ve kaza kriminal raporunu hazırlayan uçak mühendisi Ahmet Nuri Yüksel de CNN TÜRK yayınına konuştu. Cüneyt Özdemir gibi o da kazanın buzlanma sonucu meydana geldiği ifadelerine dikkat çekti.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS