‘Reklamın İyisi’ belediyelere anlatılacak

‘Reklamın İyisi’ belediyelere anlatılacak

CNN Türk’ün dikkat çeken yapımlarından “Reklamın İyisi” programını hazırlayıp sunan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Alikişioğlu, Marmara Belediyeler Birliği’ni ziyaret ederek 28 Eylül’de vereceği “Belediyelerde Reklam ve PR” semineriyle ilgili olarak Birlik Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan’la görüştü.

Haliç Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Alikişioğlu, Marmara Belediyeler Birliği’nde vereceği “Kurumsal İletişimin Belediyecilik Boyutu” konulu eğitimin detaylarıyla ilgili olarak Eminönü’nde bulunan Birlik hizmet binasını ziyaret etti. CNN Türk’te “Reklamın İyisi” programını hazırlayıp sunan ve Güneş gazetesinde köşe yazarlığı yapan Alikişioğlu, Birlik Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan’la görüşürken, Haliç Üniversitesi’ndeki çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Seminer 28 eylül çarşamba günü

28 Eylül 2011 tarihinde 14.00 – 16.00 saatleri arasında, Birliğin Eminönü’nde bulunan merkez binasında, belediyelerin basın danışmanları ve basın-halkla ilişkiler birimlerine yönelik seminer verecek olan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Alikişioğlu’nun sunumunda, “Kamu kurumlarında halkla ilişkilerin ve medya kullanımının belediyecilik boyutu”, “Reklam, tanıtım, halkla ilişkiler, PR ve propaganda kavramlarının tanımı ve işleyişleri”, “Basın Danışmanlarının taşıması gereken nitelikler”, “Halkla İlişkiler nedir, nasıl yapılır?”, “Belediye-Medya ilişkileri”, “Reklamcılığın kişisel ve kurumsal boyutu; reklamlarda belediye mi önde olmalı, başkan mı?” ve “Seçim öncesi propaganda süreci yönetimi” konularına değinilecek.

Prof. Bozlağan: Basın çalışmaları stratejik önemde

Basın ve PR çalışmalarının belediyeler için stratejik önemde olduğunu belirten Birlik Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan, “Aynı mesleği icra eden belediye çalışanlarının ortak sorunlarına çözüm bulmayı hedefleyen organizasyonlara devam edeceğiz. Basın PR çalışmaları engin bir deniz gibidir ve stratejik önemdedir. Bu alanda kritik noktalara dikkat etmeyen birçok başarılı yerel yöneticinin ve siyasinin yok olup gittiği aşikârdır. 28 Eylül’de gerçekleştirilecek programa, belediyelerimizin büyük ilgi göstereceğini umuyorum” diye konuştu.  Aynı zamanda Marmara Üniversitesi İstanbul Araştırmaları Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Recep Bozlağan, ziyareti için Yrd. Doç. Dr. Alikişioğlu’na teşekkür ederken “Liderlik Yaklaşımları: Belediyeler” isimli bir de kitabını hediye etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS