"Yeşil Doğa"ya ödül

"Yeşil Doğa"ya ödül

CNN Türk'te yayınlanan Yeşil Doğa programı 2011 yılı Eurosolar medya ödülünü kazandı.

Yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Avrupa Yenilenebilir Enerji Eurosolar Derneği, KfW Banka grubu ile birlikte her sene yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren kişilere, kurumlara, derneklere ve şirketlere çeşitli ödüller vermekte. Özellikle yenilenebilir enerji alanında yenilikçi ve yaratıcı yeni projeler ödüllendirilerek onure edilmekte.

Bu sene ödüller 9 ayrı kategoride verilirken, medya alanındaki ödüle CNN Türk'te yayınlanan 'Yeşil Doğa' programı layık görüldü. Bu güne kadar haftalık olmak üzere 100'ün üzerinde program yapan 'Yeşil Doğa', çevre kirliliği, küresel ısınma, ormanların ve yeşil alanın talan edilmesi gibi konulara dikkat çekerek insanlarda çevre bilincini geliştirmeyi amaçlıyor. Programda ayrıca, Türkiye'nin güneş ve rüzgar enerjisi, termal enerji bakımından zengin kaynaklara sahip olduğundan yola çıkılarak, yenilenebilir doğal enerji kaynaklarına geçme konusunda aydınlatıcı bilgiler veriliyor.

Ödülü veren Eurosolar derneğinin Türkiye temsilcisi Erhan Çakar, Avrupa Yenilenebilir Enerji Eurosolar Derneği'nin Türkiye'de 10 senedir faaliyet gösterdiğini ve yenilenebilir enerji konusunu bilinir hale getirmek ve farkındalığını artırmak için çalıştıklarını söyledi. Çakar, 100'de 100 yenilenebilir enerjiye geçilebilineceğini bütün Türkiye'ye göstermek istediklerini ve bu doğrultuda da 28-30 haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul'da bir konferans vereceklerini kaydetti. Erhan Çakar, bu sene CNN Türk'ün yapmış olduğu 'Yeşil Doğa' programına ödül verilmesini teklif ettiklerini ve bunun kabul edildiğini açıkladı.

Yüze yakın davetlinin katıldığı ödül töreninde CNN Türk'ün ödülünü 'Yeşil Doğa' program yapımcısı Yeliz Ergeç aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS