'İtibar Endeksi' tartışmaya açıldı

'İtibar Endeksi' tartışmaya açıldı

CNN TÜRK'ün ana medya sponsoru olduğu, İtibar Atölyesi tarafından düzenlenen 1. Türkiye İtibar Zirvesi bugün başladı. Zirvenin ilk gününde Türkiye'de de artık bir 'İtibar Endeksi'ne ihtiyaç duyulup duyulmadığı tartışmaya açıldı.

İtibar kavramının birçok farklı sektör liderleri tarafından farklı bakış açıları ile ele alındığı 1. Türkiye İtibar Zirvesi'nde CNN TÜRK Haber Kordinatörü Yavuz Oğhan bir konuşma yaptı.

Oğhan, konuşmasında hem medyanın hem de tüm kurumların hızla güven kaybetmelerine dikkat çekti.

GFK'nın CNN TÜRK için yaptığı araştırma sonuçlarına dayanarak CNN TÜRK'ün en önemli avantajının "uluslararası deneyime ve network'e sahip olan haber kanalı" olduğunu söyledi.

Yine araştırma sonuçlarına göre CNN TÜRK algısının rakiplerinden daha tecrübeli/bilgili bir kanal olduğunun ortaya çıktığını vurguladı ve bu itibarı korumak için CNN TÜRK'te hıza doğruluğu kurban etmediklerinin altını çizdi.Görünmeyeni yönetme sanatı...

Marketing Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gülseli Özen Ocakoğlu da, "görünmeyeni yönetme sanatı" başlıklı konuşmasında, itibarın iletişimin doğru stratejileriyle yönetilmesine ve bunu da profesyonellerin yapması gerektiğine değindi.

Ocakoğlu, 'itibar ölçümlemesi'nin mutlaka üniversite öncülüğünde, bir araştırma şirketi, STK'lar ve meslek örgütlerinin el ele vererek yapılması gerektiğini vurguladı.

İlk gününe Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Yılmaz Yılmaz, Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Talip Aktaş, Hürriyet Daily News Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni David Judson ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Tufan Darbaz konuşmacı olarak katılımda bulundu.

Türkiye İtibar Zirvesi'nde iş dünyası, kamu, medya ve iletişim sektörlerinden 24 farklı kanaat önderinin konuşmacı olarak katıldığı konferans ve panellerde "itibar" kavramı kamu, özel sektör ve medya alanlarında tüm yönleri ile mercek altına alınmaya yarın da devam edilecek.

Gayrettepe Point Hotel'de devam eden zirvenin 26 Şubat Cumartesi günkü programında Türkiye Etik ve İtibar Derneği Başkan Yardımcısı Ali Rıza Ersoy, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler, TMSF Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Adıgüzel, Erensan Grup Genel Müdürü Efkan Çeviker, Hurriyet.com.tr Pazarlama Koordinatörü Elif Bakiler, ERA Research'ten Elvan Oktar, Absent Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Güleçyüz İşçi, AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer ve Soyak Kurumsal İletişim Müdürü Fatma Çelenk'in de aralarında bulunduğu çok sayıda seçkin isim yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS