Küçük Efe "Özel Harekat"a silah çekti

Küçük Efe "Özel Harekat"a silah çekti

Bolu'da terör eylemi yapılacağı yönündeki istihbaratlar nedeniyle Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'nde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Özel Harekat polislerinin sıkı denetimi altındaki festivalin yıldızı ise elindeki oyuncak tabancasını polislere doğrultan 3,5 yaşındaki Ahmet Efe Ülkü oldu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, aşçılar diyarı Bolu'nun Mengen İlçesi'nde düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'nde, Türk aşçıları överek, kazanın başına geçip pilav dağıttı. PKK'nın Bolu'da eylem yapabileceğine yönelik istihbarat nedeniyle Ankara'dan gelen özel harekat polisleri uzun namlulu tüfeklerle önlem aldı. 3,5 yaşındaki Ahmet Efe Ülkü oyuncak tabancasını özel harekat polislerine doğrultup oyun oynadı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün Bolu'nun Mengen İlçesi'nde düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'ne katılması nedeniyle  olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Bölücü terör örgütünün Bolu'da eylem yapacağına yönelik istihbaratlar üzerine alınan güvenlik önlemleri nedeniyle Ankara'dan gelen özel harekat polisleri uzun namlulu silahlarla festival alanını gören evlerin çatıları, balkonları ve alanda görev yaptı.

Festival alanında bulunan özel harekat polisler çocukların ilgisini çekti. 3,5 yaşındaki Ahmet Efe Ülkü elindeki oyuncak tabanca ile özel hareket polisinin yanına giderek, tabancasını polise doğrulttu.

Polis ellerini kaldırarak oyuna dahil olurken, küçük çocuğun yanaklarını okşayıp kucağına aldı. Ahmet Efe Ülkü daha sonra başka bir özel harekat polisinin yanına giderek tüfeğine dokunmaya çalışarak, "Bende bir tane silah var. Senin ki benimkinden neden büyük. Bir tane de belinde var. Bunların tetiklerini nasıl çekiyorsun?" diye sordu.

Polis tebessüm ederek, Ahmet Efe Ülkü'yü sevdi. Polisin "Büyüyünce polis mi olacaksın?" sorusu üzerine Ahmet Efe Ülkü, "Ben zaten polisim. Senin de tabancan var, benim de tabancam var" diye konuşunca çevredekiler güldü.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS