cnn turk tv

“Gakkoş” mu “Gakko” mu son noktayı ünlü Elazığlılar koydu

  1. CNN Turk TV

“Gakkoş” mu “Gakko” mu son noktayı ünlü Elazığlılar koydu

“Gakkoş” mu “Gakko” mu son noktayı ünlü Elazığlılar koydu

Elazığ’ın ilk kadın milletvekili Sermin Balık, oyuncu-yazar İclal Aydın ve sanatçı Mustafa Keser’in bir araya geldiği, hemşeri sohbetlerinin yapıldığı, memleket sevgisiyle gözyaşının harmanlandığı Elazığ sohbeti 29 Ekim Cumartesi günü CNN Türk ekranlarında yayınlanacak...

Elazığ’ın ilk kadın milletvekili Sermin Balık, oyuncu-yazar İclal Aydın ve türkülerin güler yüzü Mustafa Keser; memleketleri Azizler Şehri Elazığ’ı tüm içtenlikleriyle Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”’a anlattılar…

Elazığ kadınların “Cesur Yürek”’i, Elazığ’ın ilk kadın milletvekili Sermin Balık; 37 yaşından sonra bambaşka bir yön verdiği hayatını, on günlük bir ayrılıkta bile delicesine özlem duyduğu memleketini, olmazsa olmazlarını ve daha bir çok şeyi “Burada Hayat Var”’da dile getirdi. Doğduğu, büyüdüğü, yıllarının ve en güzel günlerinin geçtiği Elazığ’ı büyük bir tutkuyla seven Balık bu sevgisini “Harput’ta şehrin güzelliğini seyredip bir Çedene kahvesi içmediyseniz, Hazar Gölü’nün kıyısında güneşin günü selamlayışını izlemediyseniz ya da hamarat bir elden içli köfte yemediyseniz siz hiç nefes almamışsınızdır” sözleriyle anlattı. “Benim olmazsa olmazım Elazığ’dır” diyen başaralı siyasetçi Elazığ’nın ünlü 8 köşeli kasketinin de hikayesini CNN Türk ekranlarında paylaştı.

Bu yıl mesleğindeki yirminci yılını kutlayan oyuncu-yazar İclal Aydın; 300 yıldır Elazığ topraklarına ayak basan köklü ailesini, çocukluğunun geçtiği uçsuz bucaksız bahçeleri ve geleneksel Elazığ yemeklerine duyduğu özlemi anlatırken “Elazığlı olmak bir ayrıcalıktır” diyen türkülerin güler yüzü Mustafa Keser’in ise yıllardır merak edilen, bir türlü gerçeği nedir bilinemeyen bir konuya “Gakko” mu “Gakkoş” mu meselesine “Gakkoş değil, Gakkodur efendim. Dadaşa “Ş” iyi yakışıyor da Gakkoşa “Ş” yakışmıyor” sözleriyle açıklık getirdi. Memleket dendiğinde gözleri dolan Keser; memleketinin şahsına münasır, önemli bir kültür merkezi olduğunu da sözlerine ekledi.

Elazığ’ın ilk kadın milletvekili Sermin Balık, oyuncu-yazar İclal Aydın ve sanatçı Mustafa Keser’in bir araya geldiği, hemşeri sohbetlerinin yapıldığı, memleket sevgisiyle gözyaşının harmanlandığı Elazığ sohbeti 29 Ekim Cumartesi günü CNN Türk ekranlarında yayınlanacak.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS