IMF Başkanı'nın taciz ettiği kadın 'Müslüman'mış!

IMF Başkanı'nın taciz ettiği kadın 'Müslüman'mış!

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın New York'ta kaldığı otelde cinsel saldırıda bulunduğu oda temizleyicisinin Müslüman olduğu ortaya çıktı. Dominique Strauss-Kahn'ın da intihar etme ihtimaline karşı özel önlemlerle izlendiği bildirildi.

32 yaşındaki kadının 9 yaşında bir kızı olduğu belirtildi.

Cinsel saldırı, zorla alıkoyma ve tecavüze yeltenme suçlamalarıyla polis tarafından uçakta gözaltına alındıktan sonra, 1 milyon dolarlık kefalet bedeli ile serbest kalma istemi geri çevrilen IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın taciz ettiği kadının Batı Afrika ülkelerinden Gineli ve 7 yıldır ABD'de yaşamakta olan Müslüman bir kadın olduğu belirtildi.

Otel görevlisi kadının abisi, kız kardeşinin, olay sonrası götürüldüğü St. Luke's Hastanesi'nden önce kendisini aradığını belirterek, "O günden bu yana ağlıyor. Gözyaşları dinmiyor. Kendisine niye bu saldırı yapıldı anlayamıyor. Kendisi iyi bir Müslüman'dır" diye konuştu.

Kim olduğunu sonra öğrenmiş

Bu arada, otel alışanının, Strauss-Kahn'ın kimliğini saldırıdan bir gün sonra öğrendiği belirtildi.

Avukat Jeffrey Shapiro, müvekkilinin, olaydan önce Dominique Strauss-Kahn'ın kim olduğu hakkında hiçbir fikrinin olmadığını, saldırının cumartesi günü öğleden sonra meydana geldiğini, pazar günü bir arkadaşından Strauss-Kahn'ın kimliğini
öğrendiğini kaydetti.

Müvekkilinin ABD vatandaşı olmadığına, bu ülkede çalışma vizesinin bulunduğuna, eğitim seviyesinin ve deneyiminin sınırlı olduğuna dikkati çeken Shapiro, kadının saldırıya uğradığı odadan kaçtıktan sonra olayı güvenliğe bildirdiğini, New York polisinin olay yerine çağrıldığını, burada incelemelerde bulunduğunu ve kadını sorguladığını kaydetti.

Shapiro, müvekkilinin, saldırıya uğramaktan çok korktuğu için kimliğinin gizli kalmasını istediğini sözlerine ekledi.

Kahn intihar etme ihtimaline karşı izleniyor


Öte yandan, Dominique Strauss-Kahn'ın, intihar etme ihtimaline karşı özel önlemlerle izlendiği bildirildi.

New York'taki Rikers Island cezaevinde gardiyanların, eski bankacı ve diplomat olan 62 yaşındaki IMF Başkanı'na, cezaevinin bir kanadını ayırdığı, geceleri nefes almayı kesmesi olasılığına karşı tıbbi cihaz bulundurduğu ve Strauss-Kahn'ı kendisini öldürmediğinden emin olmak için 24 saat boyunca izlediği belirtildi.

Islah Dairesi'nin sözcüsü Stephen Morello, Dominique Strauss-Kahn'ın yattığı kanatta 14 hücrenin bulunduğunu, normalde kızamık ve verem gibi hastalıklara yakalanan mahkumlar için ayrılan bu bölümde şu anda Strauss-Kahn'dan başka kimsenin kalmadığını söyledi.

Morello, tutuklu olduğu için cezaevi üniforması giymesi gerekmeyen Strauss-Kahn'a, kaldığı kanatta dolaşması için zaman zaman hücresinden ayrılmasına izin verileceğini, her gün bir saatliğine dışarı çıkabileceğini, bu durumda diğer mahkumlarla karşılaştırılmayacağını ve kendisine gardiyanların eşlik edeceğini sözlerine ekledi.

Islah görevlilerini temsil eden sendikanın başkanı Norman Seabrook da, Strauss-Kahn'ın, cezaevine konulurken yapılan değerlendirmede doktorların endişelenmesine neden olacak birşey yaptığı veya söylediği için intihar ihtimaline karşı 24 saat süreyle izlendiğini kaydetti.

25 yıl hapis yatabilir

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, cinsel saldırıdan suçlu bulunması halinde 25 yıla kadar hapse mahkum olacak.

Kefalet talebi reddedilerek tutukluluğunun devamına karar verilen IMF Başkanı Dominique Strauss-Khan, 6 ayrı suçla itham ediliyor.

Manhattan Ceza Mahkemesi'nde Strauss-Kahn'a yöneltilen suçlar şunlar:

Cinsel eylem suçu (2 kez), tecavüze yeltenme, cinsel istismar, isteği dışında bir kişiyi zorla alıkoyma, zor kullanmadan cinsi temasta bulunmak, taciz amacıyla bir kişinin mahrem yerlerine dokunmak.

Savcılar, Strauss-Kahn'ın daha önce benzeri bir saldırıda bulunup bulunmadığını da araştırıyor.

Fransızlar 'komplo' diyor

Fransızların çoğu ise, Strauss-Kahn'ın bir komploya kurban gittiğine inanıyor.

BFM-TV, RMC ve 20 Dakika gibi medya kuruluşları tarafından yapılan bir araştırma, Fransızların yüzde 57'sinin, New York'ta bir otel çalışanına cinsel taciz ve tecavüz etmeye yeltenmekle suçlanan IMF Başkanının komploya kurban gittiğini düşündüğünü ortaya koydu.

Araştırmaya göre, daha düne kadar 2012'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin favorilerinden olan Fransız Sosyalist Başkanın yaşadıklarının komploya olmadığını düşünenlerin oranını ise yüzde 32. Strauss-Kahn'ın Sosyalist yandaşlarının yüzde 70'inin komploya inandığını ortaya koyan araştırma, yüzde 23'ünün ise buna inanmadığını gösteriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS