Clinton'dan Esad'a "git" baskısı

Clinton'dan Esad'a "git" baskısı

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın istifa etmesiyle ilgili olarak, Washington yönetiminin diğer ülkelerin seslerini çıkarmasını istediğini söyledi.

Amerikan CBS televizyonunda Scott Pelley ile mülakat yapan Clinton, "ABD'nin henüz niçin Esad'a istifa etmesi çağrısında bulunmadığı" sorusuna, diğerlerinin seslerini çıkarmasını beklediklerini belirterek, ABD'nin, Esad'ın meşruiyetini kaybettiği hakkındaki açıklamaların "çok açık" olduğunu vurguladı.

Clinton burada önemli olanın sadece ABD'nin sesini çıkarması olmadığını, bu seslerin dünya genelinden gelmesinden emin olmak istediklerini kaydetti.

Esad'a baskının gerekli olduğunu bildiren Clinton, Avrupa'nın bu yönde daha fazla adım atmasını, Çin'in Washington'la beraber hareket etmesini görmeyi istediklerini belirterek, ABD'nin durduğu yer hakkında kimsenin şüphesi olmadığını bildirdi.

Clinton, Suriye'de bir organize muhalefetin Esad'a baskı için gerekli olduğunu, ABD'nin muhaliflerin birleşmesini desteklediğini açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS