MHP "hesap sorulmasını" istiyor

MHP "hesap sorulmasını" istiyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, Irak sınırında yaşanan olayla ilgili, "Burada kimin bir eksiği ve kusuru varsa bunun hesabını mutlaka vermesi gerekir" dedi.

Doğru, Elazığ Havaalanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin Kovancılar İlçe Teşkilatı'nın olağan kongresi için kentte geldiğini belirterek, şubat ayına kadar tüm yurt genelindeki ilçe kongrelerini tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye'de neredeyse her gün yeni hadiselerle çok farklı boyutlara doğru giden bir sürecin görüldüğünü öne süren eden Doğru, "Bu aşamada özellikle birlik ve beraberliğimizin ülkemizin birlik ve beraberliğinde çok önemli bir durum olduğunu söylemek istiyorum. Biz MHP olarak elimizden gelen bütün gayretleri bu yönde gösteriyoruz. Bizim için önce ülkemiz, devletimiz ve milletimiz daha sonra da parti menfaatlerimiz gelir" dedi.

"Ne bizim 73 milyon insanımızdan bir tanesinden vazgeçme şansımız vardır, ne de bir karış toprağımızı, bir metrekare toprağımızı hiç kimseye verme şansımız yoktur" diyen Doğru, şunları kaydetti:

"Burası yüce Türk devletinin ve Türk milletinin yaşadığı bir yerdir. Bölünmez bütünlüğümüzü kimsenin bozmasına müsaade etmememiz gerekir. Atatürk bu ülkeyi kurarken 'Ne Mutlu Türküm' diyene tabirini söyleyerek, herkesi kapsayıcı, kucaklayıcı, doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle herkesi kucaklayıcı bir mealde kurmuştur. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş felsefesini hiç kimse bozmamalı. Hiç kimseye de müsaade edilmemelidir."

-Irak sınırındaki olay-

Bir gazetecinin "Irak sınırında yaşanan olay hakkında neler düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine, orada bir kaçakçılık hadisesi olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin de sınırlarını korumak mecburiyetinde olduğunu ifade eden Doğru, konuşmasına şöyle devam etti:

"Burada bir sigara kaçakçılığı var, bir mazot kaçakçılığı yahut akaryakıt kaçakçılığı var. Dolayısıyla bu yönde olarak düşünmek gerekiyor. Bir ikincisi de öğrendiğimiz kadarıyla sanki bir istihbarat yetersizliği, bir eksikliği varmış gibi görünüyor. Yoksa öyle basit bir kaçakçılıktan dolayı o insanların bence de ölmemesi gerekirdi. Burada kimin bir eksiği ve kusuru varsa bunun hesabını mutlaka vermesi gerekir"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS