Soğuk hava geri geldi!

Soğuk hava geri geldi!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi.

Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların Güneydoğu Anadolu, Adana'nın doğu ilçeleri, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ile sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.

Rüzgar; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda güney ve güneybatı (lodos), Marmara, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney kesimlerinde toz taşınımı görülecek.

Hava sıcaklığı: Kuzey kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

UYARILAR

Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda güney ve güneybatı (Lodos), Marmara, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/s) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların Güneydoğu Anadolu, Adana'nın doğu ilçeleri, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ile sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

Toz taşınımı uyarısı: Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (görüş mesafesinde düşüş, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS