Kuvvetli yağış uyarısı

Kuvvetli yağış uyarısı

Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin bazı illerinde bugün kuvvetli yağış bekleniyor.

Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; İzmir, Aydın, Adana, Kayseri, Sivas, Samsun, Tokat, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (3 ila 5 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Batı kesimlerde kuzey ve batı, doğu bölgelerimizde güney ve batı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden, gece saatlerinde Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-40 km/sa) olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Aydın, Adana, Kayseri, Sivas, Samsun, Tokat, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Hava kalitesinde azalma, Görüş Mesafesinde düşüş, çamur şeklinde yağış vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, sabah ve öğle saatlerinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı, gece saatlerinde Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/sa) eseceği beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS