Karadeniz'de yağış var

Karadeniz'de yağış var

Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu ve Çankırı çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak. Yurdun güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ülkemizin güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Ege kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu ve Çankırı çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Ege kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığı; Güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS