Çantanın içinden saat çıktı

Çantanın içinden saat çıktı

Futbolda Şike Soruşturması kapsamında tutuklanan eski milli futbolcu Ümit Karan, ek ifade verdi. Avukatı Ayhan Sağıroğlu, Ümit Karan’ın Fenerbahçe’den çanta içinde para aldığına yönelik iddiaların çürüdüğünü ifade etti.
Karan sabah saatlerinde Metris Cezaevi’nden Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Gözaltına alındığında verdiği ifadedeki "Savcı ifademi almaya başlamadan önce bir savcıya yakışmayacak önyargıyla bana inanmayacağını söyledi" sözleri nedeniyle yeniden ifadeye çağırılan Karan, soruşturmayı yürüten Savcı Mehmet Berk tarafından yaklaşık 2 saat sorgulandı. Karan daha sonra Metris Cezaevi’ne götürüldü.
AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Karan’ın avukatı Ayhan Sağıroğlu adliye çıkışında yaptığı açıklamada, "Herhangi bir ifadesinde değişiklik söz konusu değil. Sadece detaylı olarak açıklanması gereken şeyler ifadesinde eksik alınmıştı. Bir başka savcı almıştı. Soruşturmanın ana savcısı detaylı ifadesini aldı. Bundan başka söyleyecek bir şey yok" dedi. Gazetecilerin, "Ümit Karan basında yer alan açıklamalarıyla ilgili mi çağırıldı?" sorusu üzerine Sağıroğlu, "İfadesini daha önce Savcı Hüseyin Ayar almıştı. Burada daha detaylı açıklamak istediği için, daha detaylı, daha rahat. Çünkü müvekkilimiz Almanya kökenli bir insan. İngilizcesi ve Almancası ana dili gibi. Türkçede bazı sıkıntılar yaşayabiliyor. Onlar ortadan kaldırıldı. Yanlışlıklar düzeltildi. Bunun dışında bir şey yok" diye konuştu.

SERZENİŞLERİ ÜZERİNE SAVCI BİREBİR GÖRÜŞMEK İSTEDİ

"Basında çıkan ifadeleri için mi geldi?" sorusuna Sağıroğlu "Serzenişleri üzerine soruşturma dosyasına bakan Mehmet Bey, kendisiyle birebir görüşmek istedi. Ek söyleyeceğin şeyler varsa onları beyan et kardeşim, bunlar senin tabi hakların’ dedi. Bunun değerlendirmesi, başka bir şey değil" yanıtını verdi.

PARA ÇANTASI OLMADIĞI ANLAŞILDI

Ümit Karan’ın Fenerbahçe’den çanta içinde para aldığına yönelik iddiaların da çürüdüğünü ifade eden Sağıroğlu, çantanın içinde saat olduğunu belirterek, "Garanti belgelerini, faturalarını, satan adamın kart vizitini, saat çantasını, içindeki saat kutusunu bunların hepsini arz ettik dilekçemizde. Bunlar bizim adli emanete alındı. Dolayısıyla para çantası olmadığı anlaşıldı" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS