Fenerbahçe yönetimini istifaya davet etti

Fenerbahçe yönetimini istifaya davet etti

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Hakan Bilal Kutlualp, istifanın suçu kabullenmek olmayacağını belirterek, "Sağlıklı karar alma yetisini kaybetmiş Fenerbahçe yönetimi derhal istifa etmelidir" dedi.

Hakan Bilal Kutlualp, Çırağan Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında, 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan gelişmelerde Fenerbahçe Kulübü'nün haklarının layıkıyla ve kararlılıkla savunulamadığını ve şu anki yönetimin bu önemli süreci, seyretmekle ya da panikle yaptığı açıklamalarla devlet kurumlarını, yargıyı, emniyeti hedef alarak, taraftarı yanlış yönlendirerek idare etmeye çalıştığını öne sürdü.

Fenerbahçelilerin her zaman devletine ve milletine gönülden bağlı olduğunu, Türk adaletinin işleyişinden ve dürüstlüğünden emin olduklarını bildiren Kutlualp, "Bu sürecin sonunda aklanarak bu durumdan daha da güçlenerek çıkacağımıza inancım sonsuzdur. Yüce Türk adaletinin yargılama sonucunda vereceği karar hangi yönde olursa olsun saygı duyacağımız bir karar olacaktır. Şayet iddialardaki gibi şike, teşvik veya teşebbüsler doğru olsa bile, bunları yapmış olanlar var ise bunlar kendi başlarına bu işlere teşebbüs eden işgüzarlardır" dedi.

Kutlualp, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu olaylar varsa ve bunlar olmuşsa, bu işlerden hiç haberi olmayan milyonlarca Fenerbahçe taraftarının, sahada alın teri döken futbolcuların, teknik heyetin ve diğer emeği geçenlerin ve kurumun, yani Fenerbahçe Spor Kulübü'nün hiç bir günahı yoktur ve hak edilmemiş haram puanı veya şampiyonluğu zaten şiddetle reddeder. Federasyonun alacağı kararda bu gerçeğin göz önünde alınmasında büyük yarar vardır.

Futbol Federasyonunun adalet duygusu içinde yıkmak değil, yapmak istediğinden kılı kırk yararak hukukun üstünlüğünden taviz vermeden, varsa işgüzarlarla kurumları birbirinden ayırmasının çok doğru olacağını yinelemek istiyorum. Hukuk, hayatı güzelleştirmek ve kolaylaştırmak için vardır. Futbol camiası olarak hepimiz aynı gemideyiz. Düzeni bozan, aykırı olan varsa bunları ayıklamanın yolu gemiyi tümden batırmak olmamalıdır."

Fenerbahçe yönetimini istifaya davet eden Kutlualp, şöyle devam etti:

"Federasyonun bu yapıcı tutum ve Türk futbolunu daha iyi yerlere getirme çabasında kurumlarla şahısları birbirinden ayırması için, hareket kabiliyeti ve etkin sağlıklı karar alma yetisini kaybetmiş olan Fenerbahçe yönetiminin de derhal istifa ederek federasyona ve kamuoyuna bu doğrultuda bir mesaj vermesi, Fenerbahçe'nin önünü açması, hızla Fenerbahçe'yi olağanüstü genel kurula götürmesi gerekmektedir. İstifa, suçu kabullenmek değildir. Bilakis kendinden emin olanların cesaret edebileceği, onurlu ve erdemli bir davranış biçimidir. Hepimizin arzusu olan yargıdaki aklanmadan sonra Fenerbahçelilerin başları üzerinde yerleri vardır.

Bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe'nin ali menfaatleri söz konusudur. Seçim sürecinde de kişisel çıkarların kesinlikle bir kenara bırakılarak, kırgınlıkları unutarak ve tek vücut olarak herkesin üzerinde mutabakat sağlayacağı bir adayla seçime gitmeli ve Fenerbahçe hızla normale dönerek kaldığı yerden devam etmelidir. Bu aşamada benim hiçbir şahsi beklenti içinde olmadan bu açıklamaları yaptığımın kamuoyunca bilinmesini isterim."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS