12 Dev Adam'ın belgeseli...

12 Dev Adam'ın belgeseli...

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın ana sponsoru Garanti Bankası'nın basketbola desteğinin 10. yılında "12 Dev Adam" için hazırladığı belgeselin ilk gösterimi, İstanbul'da yapıldı.

İstiklal Caddesi'ndeki Garanti Bankası'nın yeni kültür sanat kurumu "SALT Beyoğlu"nda gerçekleştirilen belgeselin gösterimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Ali Özsoy, yönetim kurulu üyesi Necati Güler, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcıları Nafiz Karadere ve Tolga Egemen, A Milli Takım teknik heyeti ve oyuncuları ile davetliler katıldı.

Ali Özsoy, belgesel gösteriminden önce yaptığı konuşmada, Garanti Bankası'nın son 10 senede daima yanlarında olduğunu belirterek, "10 senede nereden nereye geldik. '12 Dev Adam' projesi, herhalde verdiği sonuçlarıyla dünyada eşi benzeri olmayan bir projedir. Türk sporuna bir öncülük yaptık, birlikte bir ilke imza attık" dedi.

2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası ile başlayan Türk basketbolunun yükselişinde, sponsorların büyük katkısı olduğunu kaydeden Özsoy, bu sponsorlar arasında Garanti Bankası'nın da önemli yeri olduğunu söyledi.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere ise belgeselde "12 Dev Adam"ın 10 yıllık hikayesinin anlatıldığını ifade ederek, "Geçtiğimiz 10 yılda Türk basketbolu açısından çok önemli gelişmeler yaşandı. Geriye dönüp baktığımızda federasyon, sporcular ve seyircinin desteğinin doğru birleşimi ile bu başarılara imza atıldığını görüyoruz. Ne şanslıyız ki, Garanti Bankası da bu başarının bir parçası olabildi. İşte biz, bu 10 yılı 30 dakikaya sığdırmaya çalıştık" diye konuştu.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen, normalde sponsorluğu isteyen tarafın görüşmeler yaptığını, ancak bu sponsorluk için kendilerinin TBF'ye başvurduklarını anlattı.

Belgeseli hazırlayan gazeteci Mithat Bereket ise "12 Dev Adam"ın dünyanın en etkili ve en uzun soluklu spor sponsorluğunun olduğu bir proje olduğunu ifade ederek, "Bu, doğru kurumların, çok yetenekli insanların, doğru zamanda bir araya gelip emek harcayarak yarattığı bir başarının öyküsü" dedi.

Konuşmaların ardından belgeselin gösterimi yapıldı.

Belgeselde "12 Dev Adam" markasının ortaya çıkışı, markanın ve Türk basketbolunun son 10 yıl içinde gösterdiği gelişim, yapılan reklam kampanyaları ve Athena'nın bir marş haline gelen şarkısı, TBF yöneticileri, milli takım oyuncuları ve banka yöneticileri tarafından anlatılıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS