Tunçeri: "İzmir'deki turnuva çok önemli"

Tunçeri: "İzmir'deki turnuva çok önemli"

2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan (A) Milli Takım'ın tecrübeli oyuncusu Kerem Tunçeri, hazırlık sürecinde takımın eksiklerini belirleyip, şampiyonaya hazır şekilde girmek istediklerini söyledi.

Kerem Tunçeri, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyona öncesi İzmir'de düzenlenen turnuvaya güçlü ekiplerin geleceğini belirtti.

Turnuvada maç kazanmaktan çok 2011 Avrupa Şampiyonası öncesinde eksikleri görmenin önemli olduğunu vurgulayan Tunçeri, "Asıl amacımız, set düzenlerimizdeki ve savunmamızdaki yanlışları görmek. Sonuçta form düzeyimizin şimdiden maksimuma çıkması istenen bir şey değil. Buna Avrupa şampiyonası zamanı geldiğinde ulaşmamız gerekiyor. Acelemiz yok. Umarım başka bir sakatlık daha yaşamayız ve tam kadro şampiyonaya hazırlanırız" dedi.

Deneyimli oyun kurucu, İtalya'da yaşanan sakatlıklarla ilgili olarak ise şunları kaydetti:

"Maalesef İtalya'da Kerem Gönlüm'ü kaybettik. O bizim için çok önemli bir oyuncuydu. Takımın saha içinde ağır işçiliğini yapıyordu. Yaşadığı sakatlığa gerçekten çok üzüldük. Onun dışında Sinan'ın apandisitle ilgili rahatsızlığıbiraz uzadı ve hala bizimle beraber çalışamıyor. Ancak gerek gençler gerekse de diğer oyuncular olsun, herkes maksimumuyla antrenman yaptı. Biraz ağır ama çok verimli geçti. Şimdi 6-7 gün İstanbul'da kalıp İzmir'e gideceğiz." 

12 DEV ADAM İZMİR'DE TURNUVADA... TURNUVA CNN TÜRK'TE... TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS