Erdenay: "Güçlü rakiplerle hazırlanıyoruz"

Erdenay: "Güçlü rakiplerle hazırlanıyoruz"

A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Litvanya'da düzenlenecek 2011 Avrupa Şampiyonası öncesi güçlü rakiplerle hazırlık maçları yapacaklarını söyledi.

Harun Erdenay, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, yüksek kalitede takımlarla hazırlık maçları yaparak Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanacaklarını kaydetti.

Erdenay, milli takımın şampiyona öncesinde katılacağı hazırlık turnuvalarıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"31 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında Litvanya'da düzenlenecek şampiyona öncesinde 8 hazırlık karşılaşması oynayacağız. İlk turnuvamız İzmir'de olacak. Basketball World Cup 10'un ardından Almanya'da, sonra da tekrar İstanbul'da düzenlenecek turnuvalarda yapacağımız toplam 8 maçla Avrupa Şampiyonası'na gideceğiz. İzmir'deki rakiplerimiz Sırbistan, Ukrayna ve Almanya olacak. Güçlü rakiplerle oynayacağız, fakat biz daha önceki senelerde olduğu gibi şu anda hala yoğun bir antrenman temposu içerisindeyiz. Orhun hoca henüz tempoyu düşürmedi. Dolayısıyla bizim için bu üç turnuvada yapacağımız maçların sonuçlarından çok Avrupa Şampiyonası'na nasıl hazırlandığımız önemli. Çünkü asıl hedefimiz Litvanya'daki şampiyona. Hazırlık maçlarının daha faydalı olması için genelde yüksek kaliteli takımları seçtik. Almanya, Karadağ, Yunanistan ve Sırbistan çok güçlü ekipler. Önceki senelerde biraz daha kolay rakiplerle de oynamıştık. Fakat bu sene gerçekten güçlü rakiplerle hazırlanacağız."

Erdenay, geçirdiği sakatlık nedeniyle "12 Dev Adam" ile birlikte olamayan milli oyuncu Kerem Gönlüm hakkındaki bir soruyu ise "Kerem Gönlüm, çok tecrübeli bir oyuncu ve takımın önemli bir parçası. Bugün Belçika'da ameliyat olacak. Onun açığını Enes Kanter ve Furkan Aldemir gibi gençlerle kapatmaya çalışacağız. Enes'in maç tecrübesi, Furkan'ın da A Milli Takım deneyimleri az. Fakat ikisi de çok yetenekli isimler" diye yanıtladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS