Tunçeri: İyi oynamadık

Tunçeri: İyi oynamadık

Litvanya'da 31 Ağustos-18 Eylül tarihlerinde yapılacak 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Takım'ın tecrübeli oyuncusu Kerem Tunçeri, yorgunluk ve genç oyuncuların uyum süreci nedeniyle İzmir'deki turnuvada iyi oynayamadıklarını söyledi.

Kerem, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan antrenman öncesinde yaptığı açıklamada, kendilerini destekleyen İzmir seyircisine teşekkür ederek, "Bizi orada yalnız bırakmadılar, ama istenilen basketbolu oynayamadık. Çünkü takımda yorgunluk var ve genç arkadaşların uyum süreci devam ediyor" dedi.

Turnuvanın eksiklikleri görmeleri açısından iyi olduğunu vurgulayan Kerem Tunçeri, şunları kaydetti:

"Daha iyi oynamamız gerekiyordu, bunun farkındayız. Ama her geçen gün daha iyi olacağımıza, daha iyi savunma yapacağımıza inanıyorum. Almanya'daki hazırlık turnuvasına kadar yapacağımız antrenmanlarda eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Her şey yolunda. Sakatlığı bulunan oyuncular da yavaş yavaş aramıza katılıyor. Allah sakatlık vermezse sonuna kadar gitmek istiyoruz."

Takımın genç oyuncularından İzzet Türkyılmaz ise İzmir'deki turnuvada ilk kez A Milli Takım formasını giydiğine dikkati çekerek, "Benimle birlikte 4-5 oyuncu ilk kez forma giydi. O yüzden adapte olmakta zorlandık. Şimdi antrenmanlar daha verimli olmaya başladı. Almanya turnuvasının İzmir'dekinden daha iyi geçeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS