Vujacic ve Kinsey basına tanıtıldı

Vujacic ve Kinsey basına tanıtıldı

Beko Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes, yeni transferleri Sloven Sasha Vujacic ve ABD'li Tarence Kinsey'i basına tanıttı.

Anadolu Efes'in Merter'deki tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan başantrenör Ufuk Sarıca, bu sene değişen isimleriyle beraber takım yapısında da çok değişiklik yaptıklarını belirterek, "9 tane yeni oyuncuyla yola çıkıyoruz. Hepsinin kalitesi, kumaşı belli olan kişiler. Her zaman olduğu gibi Türkiye Ligi ve kupasını kazanıp, Avrupa'da dörtlü finale kalmak istiyoruz" dedi.

Transfer edilen her oyuncunun belli bir plan dahilinde alındığını kaydeden Sarıca, "Bu oyuncularla özellikle yarı sahada çok agresif oynayan, defans yapan bir takım olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kağıt üzerinde bakıldığında çok kaliteli bir ekip olduklarını anlatan Sarıca, şöyle devam etti:

"Çok çalışarak sahaya yansıtabilirsek, bundan bahsedebiliriz. Kurduğumuz takım doğrultusunda herkesin beklentisi Avrupa Ligi'nde dörtlü final oynamamız. En iyi oyuncuları alıp, en iyi takım olamazsınız. İyi çalışıp, beraber paylaşan, hisseden bir takım olmamız gerekiyor. Eğer bunu yapabilirsek, bizim için avantaj olur. Tabii ki üzerimizde baskı olacak, ama oyuncuların kalitesi ve bu kulübün geçmişi bunları kaldıracaktır."

Şu anda ana kadrodan Kinsey ve Vujacic ile çalıştıklarını, daha sonra Ermal'in de takıma katılacağını kaydeden Ufuk Sarıca, milli takımlardaki oyuncularının dönmesiyle 22 Eylül'de tam takım olarak çalışabileceklerini, Kasım-Aralık aylarında takımın istedikleri seviyeye geleceğini düşündüğünü söyledi.

Ufuk Sarıca, Fenerbahçe Ülker'den transfer ettikleri Kinsey'i Türk yapmak istediklerini dile getirerek, "Ama bu bir süreç. Yetişir mi yetişmez mi bilmiyoruz" dedi.

Sarıca, Thornton'un ayrılacağı yönünde haberlerle ilgili bir soru üzerine, "Thornton ile ilgili herhangi bir tasarrufumuz yok. Onun başka bir yerle anlaşma durumu var. Önümüzdeki günler ne getirir şimdiden bir şey söylemek zor. Ama şu an bizim kadromuz budur" şeklinde konuştu.

Vujacic takım oyunu diyor

Lacivert-beyazlıların NBA takımlarından New Jersey Nets'ten transfer ettiği Sloven oyuncu Sasha Vujacic ise bu takımın bir parçası olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Sözlerine Türkçe "Merhaba" diye başlayan Vujacic, Avrupa'da sözü geçen, köklü bir takımda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Yeni takım arkadaşlarımın hemen hepsi milli takımlarda oynuyor. Daha tam olarak toparlanamadık. Elimizden geldiği kadar iyi çalışıp, antrenörümüzün her istediğini sahaya yansıtmak istiyoruz" dedi.

NBA'de lokavt başladıktan sonra ne kadar uzun sürebileceğinin görüldüğünü anlatan Sloven oyuncu, şöyle konuştu:

"Bu süreyi basketbol oynayarak geçirmek istiyorum. Benim için önemli olan üst seviyede mücadele edecek bir takımda forma giymekti. Anadolu Efes'in ismi söz konusu olduğunda bu fırsatı kaçırmak istemedim ve buraya transfer oldum. NBA'de 7 sene oynadım, çok büyük başarılar elde ettim. Ama en önemli öğrendiğim şey basketbolun takım oyunu olduğu. Benden beklentiler yüksek olabilir, ama bir kişiden değil bütün takımdan başarılar beklenmeli. Lokavt süresince değil, bütün bir sezon buradayım."

Vujacic, Sloven Milli Takımı'nda oynamamasıyla ilgili soru üzerine ise "Sebebini bilmiyorum. Yarışmacı bir ruhum var. Çok çalışmayı seviyorum. Belki milli takıma çağrılmadım, belki bu özelliklerim yeterli değildi, ama ben şu an kendimi buraya odaklanmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Kinsey, Fenerbahçe'den tepki aldı mı?

Fenerbahçe Ülker'den transfer edilen ABD'li Tarence Kinsey ise Anadolu Efes'te olmaktan çok mutlu olduğunu kaydederek, "Umarım iyi bir sezon geçiririz. Şu an 2 gündür buradayım, takımımızın yeni sistemine adapte olmaya çalışıyorum" dedi.

Anadolu Efes'e transfer olduktan sonra eski takımından kimseyle görüşmediğini ifade eden Kinsey, "Galiba bazı taraftarlar Fenrebahçe'den ayrılmamdan memnun değilmiş, ama hiçbir olumsuz tepkiyle karşılaşmadım. Maçlarda tepki olursa benim için çok fazla bir şey değiştirmez. Uzun yıllar orada oynadım, elimden geleni yaptım, şimdi sadece motive olurum. Artık Anadolu Efes'te mücadele ediyorum" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS