Enes Kanter'e Ene onayı

Enes Kanter'e Ene onayı

Orhun Ene, A Milli Takım'ın Litvanya'da düzenlenecek 2011 Avrupa Şampiyonası aday kadrosunda yer alan ve 2011 NBA Draft'inde Utah Jazz tarafından ilk tur 3. sıradan seçilen Enes Kanter'in, ay-yıldızlı forma altında çok başarılı olacağına inandığını söyledi.

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, bazı internet sitelerinde A Milli Takım'ın genç oyuncusu Enes Kanter ile ilgili yapılan olumsuz haberler üzerine açıklama yaptı.

Orhun Ene, A Milli Takım'ın Litvanya'da düzenlenecek 2011 Avrupa Şampiyonası aday kadrosunda yer alan ve 2011 NBA Draft'inde Utah Jazz tarafından ilk tur 3. sıradan seçilen Enes Kanter'in, ay-yıldızlı forma altında çok başarılı olacağına inandığını söyledi.

Ene, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Enes hakkında çıkan haberlere katılmıyorum. Onun hem milli takımda hem de NBA'de Utah Jazz forması altında çok başarılı olacağına inanıyorum. Enes, altyapı milli takımlarımızdan bu yana aramızda olan ve genç yaşında A Milli Takım'a yükselme başarısı göstermiş bir oyuncu. Atletizmi, oyun bilgisi ve yetenekleriyle NBA'de oynayan birçok uzun oyuncudan daha iyi durumda. A Milli Takım Başantrenörü olarak Enes Kanter'in performansından çok memnunum. Sadece ben değil, tüm milli takım yetkilileri ve antrenörleri, kısacası herkes onun hem A Milli Takım'da hem de Utah Jazz'da çok başarılı olacağına yürekten inanıyor."

Orhun Ene, 19 yaşındaki milli oyuncunun çok yetenekli olduğunun altını çizerek, "Yaklaşık 1,5 yıl basketbol oynamamasına rağmen A Milli Takım'a çokçabuk adapte oldu ve yeteneklerini gösterebilecek duruma geldi. Enes, milli takımımıza uzun yıllar faydalı olabilecek bir oyuncu. Henüz yaşı çok genç olsa da sahada yapabileceği şeyler inanılmaz. Litvanya'da düzenlenecek 2011 Avrupa Şampiyonası'na kadar daha da iyi duruma geleceğine inanıyorum. Bu bizim için sevindirici bir gelişme" diye konuştu.

Kanter'in, A Milli Takım'a yetenekleriyle önemli katkı verdiğini de vurgulayan Ene, "Hücum ribaundu yeteneği ve her topu kovalama özelliği bize ikinci toplarda ekstra avantaj sağlıyor. Boyalı alandaki oyunun yanında şut tehdidinin de olması da önemli. Bu bağlamda Enes'in çok ilerleyeceğine ve basketbolunu kısa sürede daha da üst seviyelere taşıyacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS