Türk Telekom, Hacettepe'ye duacı

Türk Telekom, Hacettepe'ye duacı

Beko Basketbol Ligi'ndeki Ankara derbisinde Türk Telekom, Hacettepe Üniversitesi'ni 75-73 yendi.

Karşılaşma Hacettepe Üniversitesi'nden Sanders, Türk Telekom'dan ise Ali Karadeniz'in karşılıklı basketleriyle başladı. İlk dakikalarda üç sayı çizgisinin gerisinden basketler bulan Hacettepe Üniversitesi, 5. dakikaya 16-9 önde girdi. 

İlk periyodun 2.5 dakikalık bölümünde sert savunma yapan Türk Telekom, Ali Karadeniz'in boyalı alanı iyi kullanması sonucunda 13-3'lük bir seri yakaladı ve ilk çeyreği 22-19 önde tamamladı.

İkinci periyodun başında Nedim'in iyi oyunuyla farkı daha da açan Türk Telekom'a Derya'nın basketleriyle cevap veren Hacettepe Üniversitesi, 15. dakikada skoru 32-28'e getirdi. Mor-beyazlılar devrenin son 1 dakikasında 37-37 eşitlikliği yakalasa da ilk yarının sonunda soyunma odasına 41-37 Türk Telekom'un üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü periyoda hızlı başlayan taraf konuk takım olurken, Marsh-Sanders ikilisi ile orta mesafeli atışlar kaydeden Hacettepe Üniversitesi, 25. dakikaya girilirken skora denge getirdi: 45-45. Periyodun sonunda 5-0'lık bir seri yakalayan Hacettepe Üniversitesi, son dakikaya 52-47'den skoru yeniden 54-54 beraberliğe taşıdı. Hacettepe Üniversitesi, Türk Telekom'dan Ali Karadeniz'in 2 faul atışından bulduğu sayılara Amaning'in basketiyle cevap verdi ve çeyrek 56-56 beraberlikle tamamlandı.

Son periyoda Capin'in basketleriyle başlayan Türk Telekom'a, Hacettepe Amaning'in faul atışlarından kazandırdığı basketler ve Collins ile cevap verdi ve bitime 7 dakika kala mor-beyazlılar 61-61 ile yeniden beraberliği yakaladı. 

Eşitlik Hacettepe Üniversitesi lehine Derya'nın basketiyle bozulurken, Türk Telekom buna Capin'in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketle karşılık verdi ve son 6 dakikaya Türk Telekom'un 1 sayılık üstünlüğüyle girildi: 64-63. 

Son 3 dakikaya girilirken 66-66 eşitliği Türk Telekom adına Ceyhun, 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu 2 basketle bozdu: 72-66. Son saniyelerde mor-beyazlı ekip, Amaning ve Collins ile faul atışlarından karşılaşmayı kazanma şansı yakalasa da bu basketbolcuların sayı üretememesi üzerine maç 75-73 Türk Telekom'un üstünlüğüyle bitti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS