Samsunspor'dan farklı sesler çıkıyor

Samsunspor'dan farklı sesler çıkıyor

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, istifa ettikleri söylenen 5 kişinin hala yönetimde olduğunu açıkladı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, "Yönetim Kurulu toplantılarına ayda bir katılan ve sadece maçtan maça şeref tribününde oturan bu kişiler şov yapıyorlar" dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün istifa ettikleri açıklanan Yönetim Kurulu yedek üyeleri Kadir Gürkan, Basri Kul, Habsi Sevindik, Yücel Beker ve Aycan Türkel'in kendisini arayarak istifa etmediklerini belirttiklerini söyledi.

Yönetim Kurulu'nun 20 kişiden oluştuğunu ve 8 kişinin istifa ettiğini belirten Yılmaz, "Biz 12 yönetim kurulu üyemizle görevimizin başındayız. Yönetim Kurulu, asil ve yedek üyeleriyle 20'şer kişiden oluşmaktadır. Yedek üyelerden 15'inin istifası bize geldi. Geriye kalan 5 kişi yedek üyemizi asil üyeliğe davet edeceğiz. Yönetim Kurulumuz 10 kişiye indiği zaman düşüyor, biz şuan 12 kişiyiz, yedek üyelerden 5 kişi daha bize katılacak ve 17 yönetim kurulu üyesiyle görevimize devam edeceğiz"ifadesini kullandı.

Samsunspor Genel Koordinatörü Adnan Sezgin'in göreve getirilmesinde 14 yönetim kurulu üyesinin imzasının bulunduğunu vurgulayan Yılmaz, "Adnan Sezgin'in göreve getirileceğini herkes biliyordu. Yönetim kurulu toplantılarına ayda bir katılan ve sadece maçtan maça şeref tribününde oturan bu kişiler şov yapıyorlar. Yönetim Kurulu toplantılarına katılmayan kimsenin konuşma hakkı da yoktur" şeklinde konuştu.

Samsunspor'un reklam, tribün ve naklen yayın gelirleri dışında hiç kimseden destek almadığına da dikkat çeken Yılmaz, "Biz Samsunspor'un menfaatlerini korumak zorundayız ve korumaya da devam edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Tek isteğimiz Samsunspor'un başarısıdır. Biz bunun peşindeyiz. Ekonomik açıdan Samsunspor, 18 kulüp arasında 6'ıncı sıradadır. Türkiye Futbol Federasyonu'nda, sayfası temiz bir kulüptür" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS