Fenerbahçe'den intihar haberlerine tepki

Fenerbahçe'den intihar haberlerine tepki

Fenerbahçe Kulübü, şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan yönetim kurulu üyesi Şekip Mosturoğlu hakkında medyada sıkça yer alan intihar haberlerine tepki gösterdi.

Sarı-lacivertli kulüp, internet sitesinden "Artık Yeter" başlığıyla yaptığı açıklamada, soruşturma sürecinde Fenerbahçe Kulübü'nü oluşturan değerlere ve kulübe emek veren kişilere karşı bir karalama kampanyası yapıldığı savunularak, şu ifadelere yer verildi:

"5 ayı geride bırakmış olmamıza karşın bunun sistematik olarak sürdürüldüğünü görmekteyiz. Henüz mahkemeye dahi taşınmamış bir soruşturma vesilesiyle, spekülatif ve asılsız haberlerle kendine bir şekilde menfaat sağlamak isteyen, gazetecilik mesleğiyle yakından uzaktan ilgisi olmayan kişi veya kişilerin, 'gazeteci' kimliği altındaki çaba getirmeyecek uğraşları artık kabul edilemez noktadadır. Bu bağlamda, camiamıza büyük emeği geçen isimlerden, Sayın Asbaşkanımız Şekip Mosturoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin asılsız haberlerin önüne geçilmeli, bu yönde periyodik olarak çıkarılan 'intihar' haberlerine bir son verilmelidir."

Mosturoğlu'nun bulunduğu ortam nedeniyle herkesin yaşayabileceği olağan sıkıntılarla karşı karşıya kaldığı belirtilen açıklamada daha sonra şöyle denildi:

"Eşi ve avukatı Sayın Dilek Mosturoğlu'nun da defalarca belirttiği üzere herhangi bir intihar girişiminde bulunmamıştır. Söz konusu olduğu iddia edilen eylemin cana doğrudan kast anlamı taşıdığı düşünülürse, bunun her hafta tekrarlanıyor olduğunu düşünmek ve iddia etmek, bundan popülarite kazanma ihtiyacında bulunmak hiçbir etik değerle bağdaşmaz. Tutukluluk hali süren, kendini bu aşamada savunamayan kişi hakkında bu tür yorumlarda bulunmak, kişinin aile içi, dostları, iş arkadaşları ve bulunduğu camiaya karşı büyük bir düşmanlıktır. Bu bağlamda, bu yöndeki haberler karşısında camia olarak rahatsızlığımızı kamuoyuyla paylaşır, camiamızı yakından ilgilendiren bu tür asılsız haberlere ve haberin sahiplerinin bu ve benzeri söylemlerine itibar edilmemesini önemle rica ederiz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS