Ankaragücü FIFA'ya gidiyor

Ankaragücü FIFA'ya gidiyor

Ankaragücü, önce sözleşmesini tek taraflı fesh edip sonra sarı-lacivertli yönetimin kendisine dava açması gündeme gelince geri adım atan Theo Weeks'le ilişkiyi kesti. Ankaragücü yönetimi konuyu FIFA'ya taşımaya karar verdi.

Fakat Ankaragücü yönetimi dün geceden beri avukatı Mehmet Aygün ve menajer Tuna Müftüoğlu arasındaki görüşmeler ilk etapta olumlu geçti. Bugün ise menajer Tuna Müftüoğlu kulübe yazılı bir bildiri göndererek, Theo Weeks'in Ankaragücü Kulübü ile ilişkisinin kesildiğini bildirdiği öğrenildi. Bu görüşmeler her iki taraf arasında yapılırken ilginç detaylar ortaya çıktı.

Ankaragücü Kulübü'ne futbolcunun menajeri tarafından gönderilen yazıda şu ifadelerin yer aldığı belirtildi.

2010 Yılında Ahmet Gökçek Yönetimi tarafından futbolcumuza oyun oynandı. Sözleşme yapılırken belirtilen rakamın çok altında baskılar yapılarak sözleşme yapıldığını iddia ettiği ifade edildi. Ankaragücü kulübün o dönemki yönetimi tarafından, oyuncunun iyi niyeti ve tecrübesizliği kullanılarak yapılan bir harekettir. Bu da bu durum oyuncunun yıllar içerisinde çok para kaybetmesine sebep oldu. Kulüpte kendisine diğer futbolcular kadar değer verilmediğini, herkesten sonra kendisinin geldiğini düşündüğü. Bu sebepler doğal olarak Theo kimseye güvenemiyor ve güvenmek de istemiyor dediğini belirtildi.

Ankaragücü yönetimi yapılan görüşmelerle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Yönetimimiz bu konuyu öğrendiğinde, futbolcunun tek taraflı olarak bize ihtar çekerek sözleşmesini fesh ettiğini öğrendik. Theo Weeks'e biz ev araba verdik ve herhangi bir sorunumuz bugüne kadar yoktu. Kendileri ile tekrar bir araya gelerek görüştük. Menajeri ve avukatı ile yazışmalar yaptık. Bu saate kadar da her konuda anlaştık. Ama! Menajeri Tuna Müftüoğlu kulübümüze bir yazı göndererek olayın bittiğini belirtti. Ankaragücü kulübüne yapılan bu davranış çok yanlıştır. Başkalarını suçlayarak bize karşı yaptıkları bu anlamsız hareketi yargıya taşıyacağız. Yönetim olarak gereken hertürlü kolaylığı futbolcuya gösterdik. Gelinen noktada bir yıl önce yaşanan olaylardan dolayı kulübe güvenilmediği beyan edildi. Artık bu günden sonra futbolcu ile ilgili yargı ve FIFA'ya giderek gereken ne ise yapılacaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS