Cim Bom, Turgut, Ankaragücü ve Melih Gökçek

Cim Bom, Turgut, Ankaragücü ve Melih Gökçek

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in ara transfer listesindeki 1 numaralı ismin Ankaragücülü Turgut Doğan Şahin olduğu iddia edilirken, bu durumu öğrenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Twitter mesajları ortalığı karıştırdı.

Öncelikle sağ ve sol kanatlara takviye yapma kararı alan Terim'in, Kayserispor'dan Nordin Amrabat, Manisaspor'dan Yiğit Gökoğlan ve Gaziantep-Spor'dan Olcan Adın ile ilgilendiği daha önce medyada yer almıştı. Önceki akşam Ankaragücü'nden Turgut Doğan Şahin'in de transfer listesinde olduğu futbol çevrelerinde konuşulmaya başlandı. Bir dönem oğlu Ahmet Gökçek'in de başkanlığını yaptığı sarı lacivertli kulübün Turgut Doğan için Galatasaray ile görüştüğünü öğrenen Melih Gökçek, twitter hesabından Ankaragücü yönetimine verdi veriştirdi.

Hürriyet'in haberine göre yabancıların tamamı dahil birçok futbolcusunu 'para ödemediği için' kaybeden Başkent ekibinin sadece Turgut Doğan'ın alacaklarını yatırdığına dikkat çeken Melih Gökçek, bu olayın takipçisi olacağını söyledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, twitter'ından şu mesajları verdi:

Bunlar seni satacaklar

“Ankaragücü'nde hiçbir futbolcunun parası yatırılmazken, sadece Turgut Şahin'in 275 bin TL bedeli yatırılınca, işin içinde bir tuhaflık olduğunu anlamıştım. Öğrendim ki, Turgut'a Galatasaray talip. Parayı veren kişi Turgut'un transferinden gelecek paraya göz dikmemeli. Bilenler bilir, daha öncelerdeki gelen yönetim, Boluspor'dan aldıkları Gökhan'ı (Emreciksin) FB'ye satarken 1 milyon Euro ortadan kaybolmuştu. Şimdiden Galatasaray'ı uyarıyorum. Bu olayın peşini kesinlikle bırakmayız. Ankaragücü'nde kimse buradan bir çıkar düşünmesin. Turgut a da tavsiyem, çık sonuna kadar oyna. Bunlar seni satmak için para verdiler. İkinci taksitini ödemezler. Zaten serbest kalırsın. Bu suretle herkes işin gerçek yüzünü görür.”

Hani ben serbest kalacaktım

Ankaragücü cephesinden alınan bilgiler, Galatasaray'ın Turgut Doğan Şahin ile ön anlaşma yaptığı doğrultusunda... 275 bin liralık alacağının son anda yatırılmasıyla serbest kalmaktan kurtulan 23 yaşındaki futbolcunun konuyla ilgili olarak kulüp başkanı Sami Altınyuva ile yaptığı görüşmelerde ilginç diyalogların yaşandığı öğrenildi...

Turgut, ihtar çektiği 275 bin lira banka hesabına yatırılmadan bir gün önce Altınyuva'ya, “Başkan, paramı yatırmadınız. Ben gitmek istiyorum” dedi. Altınyuva, “Kalan iki maçı da oyna. Bunları kazanalım, gitmene engel olmayacağım” cevabını verdi. Bu konuşmanın 24 saat sonrasında, Turgut'un alacakları banka hesabına yatırılır. Ertesi gün futbolcu, Altınyuva'ya gidip, “Başkan hani serbest kalacaktım. Şimdiye kadar yatırmadığınız param, ne oldu da birden bankaya yattı?” diye sitem etti. Altınyuva'nın cevabı son derece şaşırtıcı oldu: “Vallahi benim haberim yok. Ama duydum ki, senin paran yatırılmış. Yine de sana yardımcı olmaya çalışacağım.”

Sezon başında da sorun yaşadı

Turgut ile A.Gücü arasında sezon başında yine sözleşme krizi yaşanmıştı. 100 bin liralık alacağını 137 bin lira zanneden Turgut, bu parayı alamayınca sözleşmesini tek taraflı feshetmişti. Genç futbolcu, daha sonra yöneticilerin uyarısı üzerine yeni mukavele imzalamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS