Marsel İlhan 2012'den umutlu

Marsel İlhan 2012'den umutlu

Türk tenisinin uluslararası arenada büyük turnuvalardaki temsilcisi Marsel İlhan, 2011 sezonundaki inişli çıkışlı grafiğin ardından 2012'ye umutla bakıyor.

Bu yılı ATP sıralamasında 111. olarak geride bırakacak milli tenisçi ile antrenörü Can Üner, geride kalan sezonu ve 2012 yılındaki hedeflerini AA muhabirine değerlendirdiler.

Sezona kötü bir başlangıç yaptığını hatırlatarak 9 turnuvada ilk turda yenilerek elendiğini kaydeden Marsel, "Aslında çok da kötü bir sezon geçirmedim. Biraz kötü başladım. Ama sonra toparlandım ve Fransa'da (Roland Garros) 2. tur oynadım, ardından ABD Açık'a katıldım. Bu sezonu iyi değerlendirip daha çok tecrübe kazandığımı düşünüyorum. 2012'de ilk hedefim olimpiyatlara katılmak. Umarım orada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğim. Tabi ki Grand Slam turnuvalar benim için her zaman çok önemli. Bu turnuvalarda da başarılı sonuçlar için mücadele edeceğim" şeklinde konuştu.

-"Türkiye'de tenis yükseliyor"-

Marsel İlhan, Türkiye'de tenisin popülerliğinin artığını, bu durumun kendisini de sevindirdiğini ifade etti.

Bayanlarda sezon sonu şampiyonasının bu yıl Türkiye'de gerçekleştirildiği ve iki yıl daha yapılacak olması hatırlatılması üzerine, erkeklerde de büyük organizasyonların geleceğini ümit ettiğini kaydeden Marsel, "Türkiye'de şu anda tenis çok yükseliyor. İleride daha fazla popüler olacak. Şu anda bence eskisinden daha popüler. Umarım sadece bayanlar turnuvası değil başka erkekler turnuvaları da olacak. Sadece Marsel İlhan, Çağla Büyükakçay değil başka sporcular da Türkiye'yi başarıyla temsil edecek. Geleceği iyi görüyorum" şeklinde ifadeler kullandı.

-Antrenör Üner: "İnişli çıkışlı sezonda çok şeyler öğrendik"-

Milli tenisçinin antrenörü Can Üner, inişli çıkışlı geçen sezonun sporcusuna önemli bir tecrübe kazandırdığını ifade etti.

İlginç bir sezon geçirdiklerini, sezona hiç beklemedik yenilgilerle başladıklarını anlatan Üner, "Onu tekrar kazanan bir oyuncu haline getirebilmek için çalışmalarımıza devam ettik. Kazanmaya başladıktan sonra da iyi sonuçlar almaya devam etti" dedi.

2012'nin milli tenisçi için zor bir sezon olacağını kaydeden Üner, şöyle devam etti:

"Kendisini sürekli geliştiriyor. Hem kendisini geliştirip hem sıralamasını korumamız çok kolay değil. Sene sonunda istemediğimiz bir yerde olduk. Daha önceki sezonlarda 27 turnuva oynamıştık ancak kötü başlangıç bizi daha çok turnuva oynamaya itti ve bu yılı 37 turnuvayla bitirdik. Ancak bu da bir tecrübe oldu. İnişli çıkışlı sezonda çok şeyler öğrendik. Şimdi iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Doha'daki ATP turnuvasına katılacağız."

-"İyi başlarsak 60., 70. sıraların olması içten bile değil"-

Milli tenisçinin fizik ve kondisyon olarak kendisini geliştirdiğini, yaşam koçu desteği de aldığını, bütün bunların iyi gitmesiyle form durumunun çok iyi olduğunu bildiren Üner, Avustralya Açık öncesi Doha'da katılacakları turnuvanın önemli bir hazırlık olacağını ifade etti.

Yeni sezona umutla baktıklarını aktaran Can Üner, şunları kaydetti:

"Olumsuz hiçbir neden yok. Marsel İlhan buraların oyuncusu olduğunu zaten gösterdi. İnanıyorum ki bu sene daha yüksek yerlerde bitiririz. iyi bir şekilde başlarsak 60., 70. sıralar olması içten bile değil. 2011 yılı yaşanması gerekiyordu. Bu tecrübeleri edinmeden kendini geliştirmesi imkansız. Doha'da turnuva öncesi kamp yapacağız. İnşallah yeni yıla bomba gibi başlamak istiyoruz"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS