Yıldırım Kulüpler Birliği başkanlığına devam

Yıldırım Kulüpler Birliği başkanlığına devam

Trabzonspor'un Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığından istifasını istediği Aziz Yıldırım'ın görevine devam edeceği açıklandı.

Vakfın İstanbul'daki toplantısından sonra bir açıklama yapan başkanvekili Göksel Gümüşdağ, "Kulüpler Birliği Vakfı başkanı Aziz Yıldırım görevinin başındadır" dedi.

Kulüpler Birliği'nin toplantısına, Yıldırım'a istifa çağrısı yapan Trabzonspor'un yanı sıra Beşiktaş, Galatasaray ve Ankaragücü'nün başkanları da katılmadı.

Yaklaşık iki buçuk saat süren toplantının ardından basına açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, Yıldırım ve yönetiminin görevine devam edeceğini söyledi.

Gümüşdağ, olağan gerçekleştirdikleri toplantıda genel bir değerlendirme yaptıklarını belirterek, "sporda şiddeti düzenleme ve önleme ile ilgili yasayı yoğun tartıştığımız bir toplantı oldu. İkinci olarak medyayı meşgul eden değerlendirmeler ile ilgili görüşmeler yapıldı. Çok samimi havada ve faydalı bir toplantı geçti" dedi.

Neden katılmadılar?

Gümüşdağ; Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinin başkanlarının toplantıya katılmaması yönündeki soruya şu cevabı verdi:

"Beşiktaş kulübü başkanı (Yıldırım Demirören) ile görüştüm. Teknik direktörleri ile ilgili durumdan dolayı katılamayacaklarını söylediler. (Galatasaray başkanı) Adnan Polat ise Ankara'da olduğu için katılmadı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise katılamayacağını bildirdi.

"Vakıf 18 üyeden oluşuyor. Çoğunluğun olduğu bir toplantıyı gerçekleştirdik. Yıldırım Demirören, Adnan Polat ve Sadri Şener çok büyük kulüpleri ve camiaları temsil eden başkanlardır. İnanıyorum ilerideki süreçte yine aramızda olurlar."

Ligin son sekiz haftasına girilirken tansiyonun yüksek olmasının doğal olduğunu kaydeden Gümüşdağ, "ama bu kadar üst seviyeye çıkmasını doğru bulmadığımı da ifade etmek istiyorum. Toplantıya katılmayan başkanlar da camiamızın saygın yöneticileri. Bundan sonraki toplantılara katılırlar. Özellikle şiddeti önleme yasası önümüzdeki hafta meclisten geçecek. Mutluluk verici bir olay" diye konuştu.

Oğuz Sarvan'a eleştiri

Merkez Hakem Kurulu başkanı Oğuz Sarvan'ın kulüp yöneticilerini aşağılayan açıklamaları konusundaki soruyu da yanıtlayan Gümüşdağ, Sarvan'ın haddini aşan açıklamalarda bulunduğunu söyledi:

"Türkiye'nin saygın kulüplerini ve camialarını temsil eden, futbola yön veren başkanları ve yöneticileri ima eden açıklamalar haddini aşan açıklamalardır. Futbol Federasyonu başkanı Mahmut Özgener ile görüşeceğiz. Herhalde bizi bu konuda aydınlatacaktır. Hiçbir şekilde kabul edemiyoruz."

Gümüşdağ, federasyonun son günlerdeki gergin ortam sonrası sağduyuya çağıran açıklamalarda bulunduğuna işaret ederek, "bu hepimizin arzusu. Son sekiz haftanın sağduyulu bir şekilde geçmesini arzuluyoruz. Bu çağrıya destek veriyoruz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS