Beşiktaş'ta Nobre ve Nihat yolcu

Beşiktaş'ta Nobre ve Nihat yolcu

Beşiktaş'ta sezon sonu gönderilecek isimler yavaş yavaş netleşiyor. Listenin ilk sıralarında Mert Nobre Nihat Kahveci var.

Beşiktaş yönetimi sezon sona ermeden, takımdan gönderilecek oyuncuları belirlemeye başladı.

Listenin ilk sırasında Mert Nobre var. 2006 yılında Beşiktaş'a gelen ve takımın şampiyon olduğu 2008-2009 sezonu dahil, beklenen performansı veremeyen Nobre'nin sezon sonu gönderilmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Beşiktaş'tan yıllık 2.2 milyon euro alan Nobre'nin sözleşmesi 31 Mayıs 2012'de sona erecek. Ancak Beşiktaş yönetimi bu tarihi beklemeden Nobre ile yolları ayıracak.

Türk statüsünde oynayan Brezilyalı oyuncu önümüzdeki sezon Beşiktaş'ta kalmak isterse yıllık ücretinin en az yarı yarıya düşürülmesi gündeme getirilecek.
 
Nobre'nin kendisine sunulan şartları kabul etmesi halinde takımda kalabileceği ancak kesin olarak gözden çıkarılan Nobre'nin Beşiktaş'tan ayrılma durumunun daha kuvvetli olduğu belirtildi.

Nihat da elden çıkarılacak

Yönetim kurulunun ikinci sırasında ise Nihat Kahveci bulunuyor. İspanya'da uzun yıllar futbol oynadıktan sonra Beşiktaş'a dönen ancak iki sezondur beklentileri karşılayamayan Nihat'ın da satış listesine konulacağı öğrenildi.

Nihat'ın da Nobre gibi yıllık iki milyon euronun üzerinde ücret alması, tecrübeli oyuncunun takımdan gönderilmesini hızlandıran bir faktör olarak göze çarpıyor.

31 Mayıs 2013 tarihine kadar Beşiktaş ile sözleşmesi bulunan Nihat'ın da yıllık ücretinde indirime gitmesi halinda düşükte olsa takımda kalma ihtimalinin olduğu belirtildi.

Takımdan gönderilmesi neredeyse kesin olan diğer oyuncu Erhan Güven bulunuyor. Genç oyuncu 2009-2010 sezonu öncesi Aydın Karabulut karşılığında Ankaraspor'dan alımıştı.

31 Mayıs 2011'de Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek olan Erhan'a yeni mukavele teklif edilmeyeceği kaydedildi.

Beşiktaş yönetiminin önümüzdeki günlerde bu listeyi uzatması ve en az iki yabancı oyuncu ile de yolların ayrılması için görüşmelere başlaması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS