Öztürk: "Böyle günleri bir daha istemiyoruz"

Öztürk: "Böyle günleri bir daha istemiyoruz"

Galatasaray kulübü eski başkan adayı Adnan Öztürk, yönetim kurulunun, mali kongrede idari yönden ibra edilmemesiyle ilgili olarak, ''buna yönetimin anlayamadığımız ısrarı sebep oldu'' dedi.

Kulübün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde yapılan mali genel kurulundan sonra basına açıklamada bulunan Öztürk, ''tarihi bir an yaşandı, ama keşke yaşanmasaydı" dedi.

Öztürk, "Galatasaray tarihinde böyle günleri bir daha görmek istemiyoruz. Buna yönetimin anlayamadığımız ısrarı sebep oldu. Tüzüğe göre 30 gün içerisinde seçim yapılacaktır. Galatasaray'a hayırlı olmasını diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray kulübü yönetiminden yaklaşık dört ay önce istifa eden ve başkanlık için adaylığını açıklayan Cemal Özgörkey, ''Galatasaray'ın geleceği benim başkanlık adaylığımdan daha önemli'' dedi.

Yönetimin ibra olmaması nedeniyle bir dönem seçimlere giremeyecek olan Özgörkey, ''Galatasaray geleceği benim başkanlık adaylığımdan daha önemli. Benim başkan adaylığım kalabilir, bekleyebilir önemli olan Galatasaray'dır. Galatasaray'da daha çok başkan adayı çıkması lazım. Bu gelişme onların önünü de açacak'' diye konuştu.

Toplantının geniş katılımlı ve verimli geçtiğini anlatan Özgörkey şöyle devam etti:

''Galatasaray için hayırlı bir gün oldu. Çok mesaj verici görüşmeler yapıldı. Sonuç olarak da önümüzdeki yılın bütçesi onaylandı. Ancak yönetimsel anlamda ibrası yapılmadı. Burada çok derin bir anlam yatıyor. Umarım Sayın Başkan ve diğer yöneticiler gerekli mesajı alırlar ve gerekli değerlendirmelerde bulunurlar.

"Aslında bu durum benim dört ay önce istifa etmemin, genel kurul tarafından onaylandığını gösterir. Ben yönetim kurulu üyesi olarak sadece istifa ederek, protestomu ortaya koyabilirdim. Bugün istifa kararımın doğru olduğunun mesajını alıyorum. Adnan Polat'ın öncelikleri Galatasaray'ın öncelikleri değildi.''

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS