Kocaman: "En değerli galibiyet"

Kocaman: "En değerli galibiyet"

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, 3-1 geriye düşmelerine rağmen kazandıkları Bucaspor maçının, sezon içinde elde ettikleri en değerli galibiyet olduğunu söyledi.

Kocaman, İzmir'de 5-3 kazandıkları Bucaspor maçından sonra yaptığı açıklamada, "her zaman söylüyoruz, kolay maç yok diyoruz. Bugün bu çok net gözüktü" dedi.

Kağıt üzerinde kolay ancak sezon içindeki en zor maçlardan birini oynadıklarını belirten Kocaman, "3-1’den sonra maçı lehimize çeviren tüm arkadaşları kutluyorum. Sezon içinde en değerli galibiyet bu olacak gibi gözüküyor. Takım ve camia olarak böyle maçı çevirmek ve liderliği elde etmekten dolayı çok sevindik" diye konuştu.

Galibiyeti getiren faktörlerle ile ilgili Kocaman, "ilk yarıda temel problem şuydu; sahanın dezavantajı topun akışını engelliyordu. Topun akışı yavaşlayınca rakibin sahayı ve alanları kapatması kolaylaşıyordu. İlk yarıda buna zemin hazırladık. Merkezden hücum etmeye çalıştık. Penaltıdan gelen ikinci gol ve daha sonra saha kenarına yayılınca oyun lehimize değişti" dedi.

Kocaman, bu sezon ilk golünü atan Dani Güiza için, "Guiza çok gol attı. Ancak attığı gollerin en değerlisi bu oldu diyebilirim. Hem onun adına hem de bizim adımıza çok değerli bir goldü. Buradan onu kutlamak sadece teknik direktörü olarak değil, tüm camia adına boynumun borcu" ifadelerini kullandı.

 "Hakemlerin işi adalet dağıtmak"
 

Bir gazetecinin, ligin ilk devresinde yaptığı açıklamaları hatırlatması üzerine Kocaman, "ben o zaman hakemler her zaman adalet dağıtsın demiştim. Hakem doğru penaltı görüyorsa, çalmalı. O gün ne söylediysem bugün de söylüyorum. Hakemlerin işi adalet dağıtmak, mesele bu kadar’’ yanıtını verdi.

Kocaman, skor 3-1 olduktan sonra insanın kafasından çok şey geçtiğini belirterek, "bir taraftan umutların azaldığını da düşünüyorsunuz. Diğer taraftan çevirebileceğinizi de düşünüyorsunuz. Beklentiniz, istekli hali sonuca dönüştürecek bir kıvılcımın yaratılması. Bugün de bizi hayata döndüren ve şampiyonluğa götüren belki de burası oldu’’ diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS