Transfer yasaklı Konya FIFA kapısında

Transfer yasaklı Konya FIFA kapısında

Konyaspor başkanı Bahattin Karapınar, kendilerine getirilen transfer yasağını anlamakta güçlük çektiklerini, konuyla ilgili Cenevre'de FIFA yetkilileri ile görüşeceklerini açıkladı.

Karapınar; UEFA asbaşkanı Şenes Erzik, TFF başkanı Mahmut Özgener, ve hukukçulardan oluşan bir heyetle FIFA'nın genel merkezinin bulunduğu İsviçre'nin Cenevre kentinde temaslarda bulunacak.

Konyaspor'a verilen iki yıl transfer yasağını anlamakta güçlük çektiğini belirten Karapınar, futbolcuların alacaklarının ödenmemesi konusunda yüzlerce kulübün benzer sorunlar yaşadığını ancak hiçbirisine Konyaspor gibi ceza verilmediğini iddia etti:

"Bu karara gerekçe olarak neyi baz almışlar onu çok merak ediyoruz. Konyaspor'un FIFA'da bu kararın alınmasına yol açacak olumsuz bir tane dosyası yok. Transfer yasağı mutlaka kalkmalı.

"UEFA asbaşkanımız sayın Şenes Erzik ve federasyon başkanımız Mahmut Özgener'in de bulunduğu çok güçlü bir heyetle FIFA ile görüşmek için Cenevre'ye gideceğiz. Bu görüşmelerden Konyaspor ve Türk futbolu adına olumlu bir kararın çıkacağını umut ediyorum."

Kararın emsal teşkil edeceğine ve tüm kulüpleri olumsuz etkileyebileceğine dikkati çeken Karapınar, dolayısıyla meselenin sadece Konyaspor'un değil Türk futbolunun meselesi olduğunu bildirdi.

Karapınar, futbolcuları Milos Mihajlov'a geçmişe dönük alacağı olan cezanın mutlaka ödeneceğini, bu konuda herhangi bir sıkıntı olmadığını kaydederek, "biz bütün enerjimizi transfer yasağının kaldırılması için harcayacağız. Bu yanlış kararın CAS'tan döneceğine de inanıyoruz" dedi.

FIFA, Konyaspor'a 2007-2008 sezonunda transfer olan ve bir buçuk yıl yeşil-beyazlı ekibin formasını giyen Sırp futbolcu Milos Mihajlov'a geçmişe dönük alacaklarını ödemediği gerekçesiyle iki yıl transfer yasağı getirmiş, Mihajlov da faiziyle birlikte alacağı olan 500 bin euronun ödenmesini istemişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS