Macaristan gruptan memnun değil

Macaristan gruptan memnun değil

Macaristan spor medyası, 2014 Dünya Futbol Şampiyonası Grup Elemelerinde (D) Grubu'nda yer alan Macaristan'ın en zorlu gruplardan birine düştüğü görüşünde birleşti.

Macaristan'ın önemli günlük gazetelerinden biri olan Magyar Hirlap'ın Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı eski milli futbolcu Laszlo Kiss AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok zorlu gruba düştüklerini, bu gruptan Hollanda ile Türkiye'nin çıkacağını, kendilerinin ise Romanya ile birlikte üçüncülük için mücadele vereceklerini söyledi.

Macaristan'ın tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport'un editörü Andras Vincze de Türkiye'nin gruptaki ikinciliğinin neredeyse kesin olduğunu, Ay yıldızlıların grubu birinci olarak tamamlamasının da kendisi için sürpriz olmayacağını dile getirdi. Vincze, Macaristan'ın ve Romanya'nın gruptan çıkma şanslarının olmadığını, ancak Macar Milli Takımı'nda son yıllarda gözle görülür bir ilerleme yaşandığını açıkladı.

Sport 1 TV Kanalı Futbol Program Editörün Atilla Moncz ise Hollanda'nın bu gruptan kesinlikle birinci çıkacağını düşündüğünü, ikincilik için en şanslı ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti. Moncz, "Macaristan ve Romanya grupta üçüncülük mücadelesi verecek. Türkiye'nin dış sahalarda oynayacağı maçlarda alacağı puanlar hedeflerini belirleyecek. Gruptaki takımlar Hollanda da dahil Türkiye cehenneminden puan almaları mucizelere bağlı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS