Semih Şentürk adliyeden ayrıldı

Semih Şentürk adliyeden ayrıldı

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Fenerbahçeli milli futbolcu Semih Şentürk ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı.

Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi.

Avukatıyla birlikte geldiği Adliyeye Çırağan Caddesi üzerindeki savcı ve hakimlerin kullandığı kapıdan özel aracıyla giriş yapan Şentürk, daha sonra savcılık katına çıktı.

Şentürk'ün, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından ifadesine başvuruldu.

Şentürk, avukatı ile birlikte saat 10.40’da Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından adliyeye gelen Şentürk, savcılık katına çıkartıldı.

Şentürk’ün ifadesini soruşturma savcısı Mehmet Berk’e yardım eden savcı Hakan Karaali tarafından alındı. Yaklaşık 30 dakika süren ifade işleminin ardından Semih Şentürk serbest bırakıldı. Şentürk, adliyeden ayrılırken gazetecilerin sorularına, “Gerekli yanıtları verdim" diye cevap verdi.

Adli kaynaklardan sızan bilgiye göre Semih Şentürk’e soruşturma kapsamında tutuklanan Ali Kıratlı ile Eskişehir – Trabzonspor maçı öncesi yaptığı telefon görüşmesinin soruldu. Edinilen bilgiye göre Semih Şentürk’e söz konusu telefon görüşmesinde içinde "mamalanma" sözcüğünün bulunduğu konuşma soruldu.

Semih’in sözkonusu soruyu yanıtlarken Ali Kıratlı'yla görüştüğünü doğruladığı, doğal ve sıradan bir konuşma yaptıklarını "mamalanma" sözcüğünün futbolcuların arasında kullanıldığını söylediği belirtildi. Fenerbahçeli futbolcunun bu görüşmede herhangi teşvik veya şikeden bahsedilmediğini de söyledii öğrenildi. .

Alaatin Metin 

Spor yazarı Alaattin Metin, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi.

İfadesi alınan spor yazarı Alaattin Metin, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Metin, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'in bilgisine başvurduğunu ve savcıya bildiklerini anlattığını söyledi.

Metin, "Ben gazeteciyim. Sizler gibi benim de haber kaynaklarım var. Başkanla da günlük konuşmalarım var. Hep haber üzerine konuşuyorduk başkanla. Bunları anlattım. Kurgu haber yapmadım, talimatla da haber yapmadım. Doğru bildiklerimi yazdım, doğru olmayanlarını yazmadım. Yani, medyada çıkarılan haberlerin hiç birisi doğru değil, onun hiç birisini kullanmadım gazetede" dedi.

"Şüpheli olarak mı dinlenildiniz?" sorusunu karşılık "Hayır değil, bilgime başvuruldu. Sadece o kadar" diyen Metin, "Gazetelerde yapmış olduğunuz haberlerle ilgili mi ifade verdiniz?" sorusunu da "Sırf haberlerle ilgili konuştuk" şeklinde yanıtladı.

"Telefon konuşmaları var mıydı?" diye sorulan Metin, şunları kaydetti:

"Vardı. O telefon konuşmalarında günlük spor olayları konuşuldu başkanla. Bilgi alışverişinde bulunduk. Ben gazeteciyim. Normal haberlerimi yaptım, doğru olanları yazdım, olmayanlarını yazmadım. Bu kadar konuştuk biz."

Öte yandan, gazeteci Alaattin Metin ile Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk'ün ifadelerinin "şüpheli" sıfatıyla alındığı öğrenildi.

Murat Şahin

Kaleci Murat Şahin, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifade verdiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.

Geçen sezon Kasımpaşa'nın kaleciğini yapan, daha sonra sözleşmesi feshedilen Murat Şahin'in futbolda şike iddialarına ilişkin soruşturma çerçevesinde ifadesi alındı.

Şahin, daha sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.

Diğer ifade verenler

Futbolda şike soruşturması kapsamında Eskişehirspor Teknik Danışmanı Zafer Tüzün, Eski TFF Tahkim Kurulu Üyesi Deniz Tolga Aytöre, Eski Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Reşat Bostan ifade verdi. Üç isimde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Tüzün ve Aytöre’nin ifadeleri savcı Hakan Karaali tarafından alındı. Bostan ise savcı Mehmet Berk’e ifade verdi. Üç isim de ifadelerinin ardından adliyeden ayrıldı. Bu arada, bugün ifade verdikten sonra adliyeden ayrılan kaleci Murat Şahin’in tanık sıfatıyla ifade verdiği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS