Fenerbahçe düşürülmüyor

Fenerbahçe düşürülmüyor

Türkiye Futbol Federasyonu kendilerine yazılı başvuru yapılmadığı için Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'in daha önce ilan edildiği fikstür çerçevesinde oynanacağını açıkladı. Buna göre Fenerbahçe 2011-12 sezonunda Süper Lig'de yer alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yapmış olduğu kamuoyu açıklamaları ve 26 Ağustos günü yapılan toplantı ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

"Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Ali Koç'un 25 ve 26 Ağustos tarihlerinde basına yapmış olduğu açıklamalarda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi internet sitesinde, Ali Koç ve Aleaddin Yıldırım ile TFF Başkan Vekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan arasında 26 Ağustos'ta yapılan toplantıda, aynı gün Ali Koç ve kulüp avukatları ile Türkiye Futbol Federasyonu'nda yapılan toplantıda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2011-2012 sezonunda Bank Asya 1. Lig'de oynatılması talebi dile getirilmiştir.

Ancak bugüne kadar, Türkiye Futbol Federasyonu'na bu konuda kulüp yetkililerince yazılı olarak herhangi bir resmi başvuruda bulunulmamıştır. Ayrıca gerek kulüp yetkilileri gerekse kulüp avukatları, bu konuda herhangi bir yazılı başvurularının söz konusu olamayacağını da belirtmişlerdir.

Bu durum karşısında; TFF Yönetim Kurulu, 15 Ağustos tarihinde aldığı karardan ayrılmasını gerektirecek bir durum bulunmadığı sonucuna varmıştır.

Dolayısıyla 25 Ağustos'ta fikstür çekimi yapılan Spor Toto Süper Lig ile 24 Ağustos'ta fikstürü belirlenen Bank Asya 1. Lig, ilan edildiği tarih olan 10 Eylül'de başlayacak ve müsabakalar çekilen fikstürler çerçevesinde oynanacaktır."

Fenerbahçe neden yazılı başvuru yapmadı?

Fenerbahçe eğer yazılı başvuru yapsaydı tüm haklarından vazgeçmiş olacaktı ve ileride tazminat davası açamayacaktı.

Bu nedenle Fenerbahçe'nin talebini sözlü olarak bildirdiği ancak yazılı bildirimde bulunmadığı öğrenildi.

TFF'den UEFA açıklaması

Bu arada TFF, UEFA'dan müfettiş talebinde bulunmadıklarını açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonunun, UEFA'dan ülkemize disiplin müfettişi gönderilmesini talep ettiği iddiası tamamen gerçek dışı ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yöneliktir. 22 Ağustos'ta Türkiye'ye gelen UEFA temsilcisi, tamamen UEFA'nın inisiyatifiyle gelmiş ve tüm görüşmelerini bu çerçevede gerçekleştirmiştir. TFF olarak bu konudaki iddia sahiplerini, iddialarını ispat etmeye davet ediyoruz" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS