Ziya Doğan'dan acı açıklama

Ziya Doğan'dan acı açıklama

Ankaragücü Teknik Direktörü Ziya Doğan, "Takım çok oyuncu kaybetti. Belki bir kaç kişi daha gidebilir" dedi.

Ziya Doğan, Fenerbahçe maçı öncesi tesislerde düzenlediği basın toplantısında, Ankaragücü'nde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bir çok oyuncunun takımdan ayrıldığını belirterek, "Belki bir kaç kişi daha gidebilir. Belki diyorum, çünkü kulübün ekonomik durumunun ne olacağını yönetim bilir. Dolayısıyla futbolcuların gidip, kalmasında da bu durum etkili olacak" diye konuştu. 

Takımın başına geldiği zaman elinde sadece 13 oyuncu olduğunu, onların çoğunun da boşta olan futbolcular olduğunu ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

"Bu futbolculardan bir takım oluşturduk. Ancak 102 yıllık bir geçmişe sahip takımın santrfor ve stoper mevkiileri alternatifsiz olur mu? Bu yüzden biz bu hafta sonu yapacağımız Fenerbahçe maçına maalesef Ediz'in kart cezası nedeniyle stopersiz çıkacağız. Elimizdeki kadrodan kimi Ediz'in yerine oynatacağımızı da henüz bilmiyoruz. Her şeye rağmen bu tecrübesiz kadro her maçını kazanabilirdi. Kaybettigimiz maçları da tecrübesizliğimizden kaynaklanan hatalar nedeniyle kaybettik. Koca sezonu 2 stoperle tamamlayamazsınız. Yine de şartlar ne olursa olsun Fenerbahçe'ye asla teslim olmayacağız. Oradan puan veya puanlarla döneceğiz. Tonya'nın bir sakatlığı vardı, doktoruyla konuştum oynamasında bir sakınca yok dedi. Onu da bu maç için kadroya aldım. Gerekirse sahaya da süreceğim."

-Devre arasında 4 takviye şart-

Ziya Doğan, ikinci yarı için transfer çalışmalarına ve hazırlıklara şimdiden başlamaları gerektiğini, geç kalırlarsa telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşılaşabileceklerini yönetime rapor ettiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz 2. yarı hazırlıklarını ve çok önemli 4 yabancı futbolcu transferini çok kısa sürede çözmemiz lazım. Yoksa işimiz çok zor. Bu isteklerimi daha önce rapor halinde yönetime sundum. Bugün de sözlü olarak ileteceğim. 3 hafta sonra ligin ilk devresi bitiyor. Ankaragücü camiası bizden çok şeyler bekliyor. Onların baskısına biz direnebiliriz. Ancak bu takımın korkulu rüya görmemesi için bizim doğru hamleleri biran önce yapmamız lazım. Mevcut kadrodan 9-10 futbolcu serbest kalmak için kulübe ihtar çekti. Ancak kulübün gerçekleriyle hareket etmek zorundayız. Ben hiç birisinin gitmesinden yana değilim, bu konuda yönetim ne karar verir onu bilemem. Bu güne kadar taleplerime yönetim hayır demedi ancak somut adımları da atmadı."

-Medyadan gizlenen gerçekler-

Bir çok kulüpte görev yaptığını söyleyen Ziya Doğan ancak görev yaptığı takımlarda yaşanan sıkıntıları ve gerçekleri hep kulübün menfaatleri doğrultusunda medyadan gizlediğini bildirdi.

Ziya Doğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Çalıştığım birçok kulüpte baktım kulübün parası yok, bonservisi elinde olan futbolcuları aldım. Herkes Ziya hoca bir çok futbolcu alıyor dedi. Yönetim de buna çanak tuttu. Ancak kimsenin bilmediği gerçek o futbolcuların hepsini bedava olduğu için aldım. Yani kulübün parası olmadığı için o futbolcularla bir takım yarattım ve başarılı olmaya çalıştım. Şimdi burada da ikinci yarı için mutlaka 4 tane çok üst düzey yabancının yanında bonservisi elinde olan kaliteli futbolcularında alınmasından yanayım. Şayet bu işi yapacaksak, şimdi yapalım ki bu futbolcuların devrenin bitmesine 1 ay kala antrenman eksiklerini giderelim ve ikinci yarıya biran önce hazır duruma getirelim. Türkiye beni anlamadı. Ben bazı gerçekleri medyadan sakladığım halde yönetimler bana hep ayıp etti. 102 yıllık tarihi olan bir takımın ligde başarılı olması için 2. yarıda çok daha fazla direnç göstermesi lazım."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS